reklama

Zloděj nešika ukradl chirurgické prsteny v domnění, že jde o zlato. Lup pak poztrácel

Vykradl klenotnictví a cestou domů trousil pozlacené prsteny. Zloděj nešika v České Lípě část lupu poztrácel, některé prsteny už nálezci policistům odevzdali, jiné možná ještě leží někde na chodníku.

reklama

Výlohu klenotnictví v Moskevské ulici v České Lípě zloděj rozbil sotva 20 minut po půlnoci, využil zřejmě rámusu silvestrovských ohňostrojů a petard. Zvuk řinčícího skla v tu chvíli asi nikoho nezarazil.

Z výlohy sebral několik plat plných prstenů. „Pachatel se možná domníval, že byly zlaté, ale byly pouze pozlacené, z chirurgické oceli. I tak se cena ukradených 254 prstenů vyšplhala na víc než šedesát tisíc korun,“ popsala Ivana Baláková, mluvčí PČR Česká Lípa.

Zloděj pak část prstenů cestou poztrácel. „Při ohledání okolí místa činu jsme našli celkem jedenáct prstenů,“ prozradila Baláková. Další prsteny nalezli obyvatelé města.

Jedna nálezkyně dokonce fotografii prstenu umístila na sociální sítě a hledala majitele, který ho mohl ztratit. Muž, který ve skutečnosti prsteny poztrácel, se jí ale nepřihlásil, na rozdíl od kriminalistů. Ti teď nesbírají jen poztrácené prsteny, ale sebrali i samotného pachatele.

„První trestný čin v roce 2022 v Libereckém kraji se nám podařilo objasnit během dvou dnů,“ řekla policejní mluvčí. Jedná se o 45letého muže z Prahy, který už byl jedenáctkrát pravomocně odsouzen hlavně za krádeže.

„V České Lípě nyní bydlí na jedné z ubytoven kvůli práci, kterou si na Českolipsku našel,“ dodala. Zloděj se k vloupání přiznal, policistům prozradil i to, že byl údajně v době činu opilý. I to vysvětluje, proč si na ubytovnu nedonesl lup kompletní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta
Koronavirus

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama