reklama

Zmatkující senior jel na dálnici u Podivína v protisměru. Policie zabránila tragédii

Další hazardní jízdu v protisměru řešili policisté na dálnici D2 z Brna na Bratislavu. Právě tam senior za volantem zřejmě zazmatkoval a špatně odbočil. Jeho nebezpečného manévru si naštěstí všimla policejní hlídka, která s velkou pravděpodobností zabránila tragédii.

reklama

Těžko pochopitelné chování 73tiletého řidiče zachytila ve čtvrtek dopoledne palubní kamera dálniční policie u Podivína na Břeclavsku. Přímo před očima policistů zamířil šofér osobního auta na nájezd k dálnici D2, kde nejprve na chvíli zastavil. Poté však na poslední chvíli zpanikařil.

„On to vozidlo musel vlastně celé otočit, aby zamířil proti řítícím se automobilům, které jely směrem na Brno,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. V tu chvíli zřejmě senior za volantem vůbec netušil, že jede ve špatném směru.

Vyděšení šoféři, které cestou míjel, jen tak tak na poslední chvíli uhýbali stranou, aby zabránili hrozícímu střetu. Jízda proti jedoucím autům nakonec naštěstí netrvala dlouho. „Policisté reagovali rychle a rozhodně. Automobil dojeli a podařilo se jim zastavit směr na Brno. Řidič policistům uvedl, že mířil do Podivína. O nesmyslném manévru v té první fázi nehovořil,“ doplnil Malášek.

Hříšník teď musí počítat minimálně s tučnou pokutou a nedá se vyloučit, že přijde o řidičák. Na dálnici mezi Brnem a Bratislavou přitom nejsou podobné riskantní jízdy ničím výjimečným. Nehodou například skončila jízda řidiče, který až po 11 kilometrové jízdě v protisměru naboural u Blučiny do svodidel. Naštěstí všichni vyvázli bez zranění.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama