reklama

Značky kvality pomáhají spotřebitelům v orientaci na trhu, tvrdí Pavel Vinkler

Program Česká kvalita má za sebou už téměř dvacet let existence. Za tu dobu se rodina nejrůznějších značek, jež mají odkazovat na vysokou jakost zejména domácího zboží, rozrostla na třiadvacet. „Chceme dát spotřebitelům informaci, které zboží na trhu je skutečně kvalitní,“ říká Pavel Vinkler, ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání ministerstva průmyslu a obchodu, které má program v gesci.

reklama

Smyslem programu Česká kvalita je poukázat na poctivé značky, které jsou udělovány po přísném a nezávislém ověřování kvality a podléhají pravidelné kontrole. „Není to jen o prvotním zařazení, ale i o průběžném hodnocení, zda správce značky kvalitu drží,“ řekl CNN Prima NEWS Pavel Vinkler.

Podle něho chce ministerstvo především motivovat spotřebitele k nákupu kvalitních věcí. „Rozhodně to není o nějaké diskriminaci,“ dodal. Uvedl zároveň, že o příslušnou certifikaci mohou požádat jak domácí firmy, tak společnosti se zahraniční majetkovou účastí. „Tak, aby bylo vyhověno podmínkám jednotného evropského trhu,“ vysvětlil.

Zájem o značky roste

Přestože je stát garantem již několika desítek značek kvality, neměl by to být pro orientaci spotřebitelů na trhu podle Vinklera problém. „Je jich poměrně hodně, ale jsou rozděleny do pěti základních skupin. A my se je snažíme zviditelnit a dát spotřebitelům informaci, kdo jim kvalitní zboží prodává,“ řekl.

Pavel Vinkler je rovněž přesvědčen, že má smysl, aby se stát ve značkách kvality angažoval. „Myslím si, že je to užitečné. Když se podíváte na portfolio firem v České republice, zjistíte, že 99,8 procenta jsou malé a střední podniky, které potřebují podpořit, protože nemají takové finanční prostředky na nákladné marketingové kampaně,“ dodal. A že jde skutečně o užitečnou vládní iniciativu, podle něho potvrzuje silně rostoucí zájem o značky ze strany soukromého sektoru.

K tématu

Tagy: značka podnikání jakost Pavel Vinkler Česká kvalita Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama