reklama

Značky kvality pomáhají spotřebitelům v orientaci na trhu, tvrdí Pavel Vinkler

Program Česká kvalita má za sebou už téměř dvacet let existence. Za tu dobu se rodina nejrůznějších značek, jež mají odkazovat na vysokou jakost zejména domácího zboží, rozrostla na třiadvacet. „Chceme dát spotřebitelům informaci, které zboží na trhu je skutečně kvalitní,“ říká Pavel Vinkler, ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání ministerstva průmyslu a obchodu, které má program v gesci.

reklama

Smyslem programu Česká kvalita je poukázat na poctivé značky, které jsou udělovány po přísném a nezávislém ověřování kvality a podléhají pravidelné kontrole. „Není to jen o prvotním zařazení, ale i o průběžném hodnocení, zda správce značky kvalitu drží,“ řekl CNN Prima NEWS Pavel Vinkler.

Podle něho chce ministerstvo především motivovat spotřebitele k nákupu kvalitních věcí. „Rozhodně to není o nějaké diskriminaci,“ dodal. Uvedl zároveň, že o příslušnou certifikaci mohou požádat jak domácí firmy, tak společnosti se zahraniční majetkovou účastí. „Tak, aby bylo vyhověno podmínkám jednotného evropského trhu,“ vysvětlil.

Zájem o značky roste

Přestože je stát garantem již několika desítek značek kvality, neměl by to být pro orientaci spotřebitelů na trhu podle Vinklera problém. „Je jich poměrně hodně, ale jsou rozděleny do pěti základních skupin. A my se je snažíme zviditelnit a dát spotřebitelům informaci, kdo jim kvalitní zboží prodává,“ řekl.

Pavel Vinkler je rovněž přesvědčen, že má smysl, aby se stát ve značkách kvality angažoval. „Myslím si, že je to užitečné. Když se podíváte na portfolio firem v České republice, zjistíte, že 99,8 procenta jsou malé a střední podniky, které potřebují podpořit, protože nemají takové finanční prostředky na nákladné marketingové kampaně,“ dodal. A že jde skutečně o užitečnou vládní iniciativu, podle něho potvrzuje silně rostoucí zájem o značky ze strany soukromého sektoru.

K tématu

Tagy: značka podnikání jakost Pavel Vinkler Česká kvalita Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Koronavirus

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob ani jejich počet, napsala Policie ČR na Twitter. Podle strážců zákona se opatření váže pouze k hromadným akcím. Policisté se tak obrátili proti nařízení nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ten v pondělí na základě pandemického zákona omezil setkávání více než dvou lidí.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama