reklama

Znepokojující záběry z pražského letiště. 500 lidí na malém prostoru, žádný dohled

Velkému náporu lidí bez nemožnosti dodržovat potřebné rozestupy čelí prostor na Terminálu 1 pražského Letiště Václava Havla.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Na pražském Letišti Václava Havla je situace podle očitého svědectví nepříliš v souladu se současnými opatřeními pro zabránění šíření koronaviru. Cestující hned ze tří letadel se po příletu ocitli v menším prostoru Terminálu 1, ve kterém nejsou žádné koridory. Navíc nikdo nekontroloval, zda lidé dodržují rozestupy a mají zakryté dýchací cesty rouškou. Letiště však říká, že pro bezpečí dělá maximum.

reklama

Upozornění, že je třeba dodržovat potřebný odstup od ostatních a použít roušku, se v prostoru nachází, ovšem z fronty na málo viditelných místech. Žádné nálepky na uvedeném místě apelující na nutnost respektování základních pravidel na zemi nejsou.

Když v neděli přistála krátce po sobě hned tři letadla, v prostoru příletů na Terminálu 1 se vytvořil masivní dav, v rámci kterého byla vzdálenost mezi jednotlivými cestujícími minimální, což ostatně ani při počtu lidí nešlo jinak. Mačkajících se cestujících z Turecka, Spojených arabských emirátů a Kataru bylo dohromady zhruba 500.

„Jsou tam upozornění, že máte dodržovat rozestupy a nosit roušky. Ale nikdo to nekontroluje,“ uvedla pro CNN Prima NEWS cestující, která dorazila z tureckého Istanbulu, a připomněla, že chybí přinejmenším mobilní zábrany, jež by vytvořily koridory. Dále dodala, že se alespoň početný shluk – který v tomto případě nošení roušky zodpovědně bez výjimek respektoval – rychle rozpustil přibližně po deseti minutách.

/ fotografií

Podle mluvčí Letiště Václava Havla Kateřiny Pavlíkové se však pro bezpečí dělá dostatek. „Po celém letišti je za účelem snížení rizika nákazy rozmístěno více než 250 nádob s dezinfekcí. K dodržování bezpečných rozestupů cestující upozorňujeme maximálním množstvím způsobů, mimo jiné prostřednictvím letištního hlášení, které opakujeme v pravidelných intervalech, ale také skrze informační cedule rozmístěné v prostorách celého letiště.“

Polepy instruující cestující pak slovy Pavlíkové na některých frekventovanějších místech nechybí. „Dodržování pravidel namátkově kontrolují také hlídky ostrahy, které letištěm pravidelně procházejí. Fronty se mohou pochopitelně tvořit v případě souběhu několika letů najednou, proto bychom chtěli cestující znovu vyzvat, aby během zvýšeného provozu po vánočních svátcích byli v prostorách letiště ohleduplní a nastavená opatření striktně dodržovali,“ zakončila mluvčí.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Nový den

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) hlásí, že o cestě ministra vnitra a dočasného ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD) do Ruska kvůli jednání o vakcíně Sputnik V ví pouze z médií. Šéfovi sociálních demokratů k tomu podle ministra průmyslu a obchodu a také dopravy vláda žádný mandát nedala. Havlíček v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hovořil také o strategii pro rozvolnění opatření.

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Princ Philip byl věrný britským vozům. Na pohřeb ho poveze lovecký Land Rover
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Názory

Domácí zpravodajství

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
Další články
reklama
reklama