reklama

Znepokojující záběry z pražského letiště. 500 lidí na malém prostoru, žádný dohled

Velkému náporu lidí bez nemožnosti dodržovat potřebné rozestupy čelí prostor na Terminálu 1 pražského Letiště Václava Havla.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Na pražském Letišti Václava Havla je situace podle očitého svědectví nepříliš v souladu se současnými opatřeními pro zabránění šíření koronaviru. Cestující hned ze tří letadel se po příletu ocitli v menším prostoru Terminálu 1, ve kterém nejsou žádné koridory. Navíc nikdo nekontroloval, zda lidé dodržují rozestupy a mají zakryté dýchací cesty rouškou. Letiště však říká, že pro bezpečí dělá maximum.

reklama

Upozornění, že je třeba dodržovat potřebný odstup od ostatních a použít roušku, se v prostoru nachází, ovšem z fronty na málo viditelných místech. Žádné nálepky na uvedeném místě apelující na nutnost respektování základních pravidel na zemi nejsou.

Když v neděli přistála krátce po sobě hned tři letadla, v prostoru příletů na Terminálu 1 se vytvořil masivní dav, v rámci kterého byla vzdálenost mezi jednotlivými cestujícími minimální, což ostatně ani při počtu lidí nešlo jinak. Mačkajících se cestujících z Turecka, Spojených arabských emirátů a Kataru bylo dohromady zhruba 500.

„Jsou tam upozornění, že máte dodržovat rozestupy a nosit roušky. Ale nikdo to nekontroluje,“ uvedla pro CNN Prima NEWS cestující, která dorazila z tureckého Istanbulu, a připomněla, že chybí přinejmenším mobilní zábrany, jež by vytvořily koridory. Dále dodala, že se alespoň početný shluk – který v tomto případě nošení roušky zodpovědně bez výjimek respektoval – rychle rozpustil přibližně po deseti minutách.

/ fotografií

Podle mluvčí Letiště Václava Havla Kateřiny Pavlíkové se však pro bezpečí dělá dostatek. „Po celém letišti je za účelem snížení rizika nákazy rozmístěno více než 250 nádob s dezinfekcí. K dodržování bezpečných rozestupů cestující upozorňujeme maximálním množstvím způsobů, mimo jiné prostřednictvím letištního hlášení, které opakujeme v pravidelných intervalech, ale také skrze informační cedule rozmístěné v prostorách celého letiště.“

Polepy instruující cestující pak slovy Pavlíkové na některých frekventovanějších místech nechybí. „Dodržování pravidel namátkově kontrolují také hlídky ostrahy, které letištěm pravidelně procházejí. Fronty se mohou pochopitelně tvořit v případě souběhu několika letů najednou, proto bychom chtěli cestující znovu vyzvat, aby během zvýšeného provozu po vánočních svátcích byli v prostorách letiště ohleduplní a nastavená opatření striktně dodržovali,“ zakončila mluvčí.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal jen doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal jen doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama