EXKLUZIVNĚ: Čeští kickboxeři na evropské univerziádě bojových sportů v premiéře posbírali cenné kovy!

Reprezentanti českých vysokých škol v kickboxu přivezli ze Záhřebu pět medailí

Čeští kickboxeři na univerziádě uspěli

1300 účastníků, 404 univerzit, 36 zemí, 4 sporty, 1 akce! Sraz vysokoškoláků pod hlavičkou WAKO a poprvé s novou disciplínou - kickboxem - v Záhřebu pro českou reprezentaci dopadl výborně! Zvláště právě pro devět zástupců Czech Kickboxing Teamu převážně z Karlovy univerzity! Pět medailí hovoří za vše. Nejúspěšnější studentkou a sportovkyní je Tereza Cvingerová. Trenéry Aloise Škeříka za plnokontaktní disciplíny a Martina Zavorala za polokontaktní disciplíny

Univerziáda (neboli Světové studentské hry i Světové univerzitní hry) je mezinárodní vysokoškolská sportovní událost. Hlavním organizátorem her je Mezinárodní federace univerzitního sportu FISU. Pro soutěž platí věkové omezení, sportovci nesmí mít více než 26 let a důležitá je jejich akademická příslušnost. Ta, věnující se bojovým sportům, právě skončila v chorvatském Záhřebu, kde probíhala od 30. července do 4. srpna.

Judo, karate, taekwondo a poprvé i kickbox! A právě devíti vysokoškolákům, převážně z Univerzity Karlovy, zastupujícím Czech Kickboxing Team se podařilo přivézt hned pět medailí, z toho dvě zlaté. Na ruzyňském letišti jsme je zastihli krátce po přistání a zeptali se na pocity a dojmy. Alois Škeřík je dlouholetým trenérem reprezentace a je s výsledkem svěřenců velmi spokojen. Stejně tak jeho kolega Martin Zavoral (polokontaktní disciplíny), který úspěch vidí v otevření cesty studentů k tomuto sportu a jeho propagaci.

Podívejte se výsledky českých vysokoškoláků v kickboxu na Evropských univerzitních hrách:

1.místo Luboš Vanka K1 muži -67 kg 1. místo

Tereza Cvingerová LC ženy +65 kg 1. místo

3.místo Daniel Navara K1 muži -86 kg 3. místo

Ladislav Polášek LC muži -74 kg 3. místo

Tereza Cvingerová PF ženy +65 kg 3. místo

Tagy: