CNN Prima News sportovci

sportovci

Výpis příspěvků ke štítku „sportovci“

Sexuální idoly, rockové hvězdy i významní politici. Za koho v roce 2023 truchlil celý svět?

Rok 2023 se blíží ke svému konci a s ním přichází i čas se zastavit a vzpomenout si na osobnosti, které nás letos sice opustily, ale zanechaly za sebou nesmazatelnou stopu. Svět se rozloučil s křehkým hlasem Sinéad O’Connorové i energií rockové babičky Tiny Turnerové. Fanoušci seriálu Přátelé ztratili svého oblíbeného Chandlera Binga v osobě herce Matthewa Perryho. A milovníci ságy o Harrym Potterovi se museli rozloučit s Michaelem Gambonem, představitelem Albuse Brumbála.

Hašek: Olympijský výbor měl ruským sportovcům pomoci. Na hry stejně nepřijedou, míní Just

Olympijský výbor měl ruským sportovcům pomoci, aby odsoudili válku, to se však nestalo a funkcionáři je nechali na holičkách. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý hokejový brankář Dominik Hašek. Dodal, že ruští sportovci tak budou na olympijských hrách v Paříži sloužit jako reklama na kremelskou propagandu. Spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just však oponoval, že Rusové se podle něj za těchto podmínek olympiády stejně nezúčastní.

Mám v hlavě peklo. Mladý sportovec si prostřelil srdce, pitva jeho mozku přinesla průlom

V červenci 2019, jen několik měsíců po ukončení střední školy, si 18letý Američan Wyatt Bramwell vzal život – prostřelil si srdce. Svůj mozek chtěl darovat k výzkumu. Zhruba rok po jeho sebevraždě vědci z Bostonské univerzity zjistili, že trpěl chronickou traumatickou encefalopatií 2. stupně, známou jako CTE, způsobenou několikaletým hraním amerického fotbalu. O tragédii, která nakonec přinesla průlomové zjištění, nyní informoval web New York Times.

KOMENTÁŘ: Politik Dominik Hašek. Budoucí prezident, nebo jen šašek?

Dominik Hašek dal pozoruhodný rozhovor MF DNES, ve kterém oznámil to, co jsme všichni díky jeho neustálým mediálním výstupům ohledně ruských sportovců tušili: „Chci jít do politiky.“ Legendární gólman a neúspěšný podnikatel v oblasti sportovní módy a energetických drinků má nový projekt: Smarty s příchutí lidských práv: Zvolte mě! „Když vidím třeba jen sestřihy z NHL, tak vidím ty mrtvé na Ukrajině,“ sdělil mimo jiné muž, jehož chtěl lid na Hradě už po Naganu 98. A co o dvě dekády později?

Balšínek: Černochová přispívá k radikalizaci společnosti. Reakce na Svobodu byla teatrální

Reakce ministryně obrany Jany Černochové (ODS) na výrok olympionika Davida Svobody byla nepřiměřená a teatrální. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Zdůraznil, že jí zřejmě chybí „elementární lidské pochopení, že někdo může mít jiný názor“. Naopak komentátor Martin Komárek se šéfky resortu obrany částečně zastával. Rozuměl tomu, co Černochovou pravděpodobně naštvalo.

Černochová hledá trest pro Svobodu za výroky o ruských sportovcích. Zastal se ho Pollert

Ačkoliv se na českého olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobodu po výrocích o ruských a běloruských sportovcích strhla vlna kritiky, našel i zastání. Konkrétně u dalšího olympijského vítěze, Lukáše Pollerta. Svobodovo schválení účasti vyloučených sportovců na velkých sportovní akce bude řešit i ASC Dukla, pod níž olympionik patří.

Úlet ze strany MOV? Fiala i ministři jsou proti startu Rusů a Bělorusů na olympijských hrách

Premiér Petr Fiala (ODS) i členové české vlády jsou proti startu ruských a běloruských sportovců na olympijských hrách. Uvedli to před a po středečním jednání vládního kabinetu v Jeseníku. Podle ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) je potřeba si uvědomit, že ruští sportovci jsou vychováni ruským státem. Na Ukrajině zemřely stovky sportovců a trenérů, olympijské ideály byly pošlapány, řekl. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v úterý doporučil mezinárodním sportovním federacím, aby umožnily návrat neutrálních ruských a běloruských sportovců do soutěží.

OBRAZEM ze zasněženého Nagana: Jak dnes vypadá město, kde Češi urvali hokejové zlato?

Jaromíru Jágá. Tak obyvatelé japonského města Nagano vyslovují jméno nejznámějšího českého hokejisty. Boj reprezentace o olympijské zlato si mnozí místní ještě pamatují, mladším ročníkům významnou sportovní událost každoročně připomíná velký městský festival. Nejednu českou stopu mohou návštěvníci najít také uvnitř stadionu Big Hat, který se chlubí nejen Jágrovým dresem, ale také jeho fotografií. Podívejte se na exkluzivní fotogalerii z města, kde Češi „otevřeli zlatou bránu olympijského turnaje“.