Masakr v průmyslovém areálu v USA: Řádění bývalého zaměstnance nepřežilo pět lidí

Pět lidí bylo zabito při střelbě v průmyslovém parku ve státě Illinois v USA a několik dalších bylo zraněno. Propuštěný zaměstnanec Gary Martin (45) se přišel mstít. Při přestřelce zranil i pět zasahujících policistů. Střelec byl nakonec obklíčen a zastřelen.

Sestra Garyho Martina pro média uvedla, že bratr pracoval pro místní společnost Henry Pratt Company téměř dvacet let. O práci přišel před dvěma týdny. Střelec přišel do průmyslového areálu v pátek kolem půl druhé odpoledne tamního času a začal střílet.

Jeho řádění nepřežilo pět lidí. Martin se následně ukryl ve skladu o rozloze téměř 2700 čtverečních metrů. Policii trvalo 90 minut než střelce vypátrala. Když ho policisté lokalizovali, rozpoutala se přestřelka, při které utrpělo pět policistů zranění a sám Martin jí nepřežil.

Podle očitých svědků muž přišel se zbraní opatřenou laserovým zaměřovačem. Zaměstnanci ze sousedící společnosti Capitol Printing pro televizi ABC7 uvedli, že se ukryli do komory a přečkali zde po celou dobu trvání střelby a policejního zásahu.

Prezident Donald Trump na Twitteru bezprostředně po zásahu vyslovil pochvalu bezpečnostním složkám města Aurora a vyjádřil soustrast pozůstalým po obětech a jejich rodinám. Matka střelce, Felicia Martin, pro televizi WGN sdělila: „Mé srdce směřuje ke všem obětem a jejich rodinám.“

Tagy: