Půlroční dítě kouslo do zapojené nabíječky. Teď bojuje o život

Šestiměsíční holčička z brazilského Lucas do Rio Verde si v úterý hrála s telefonní nabíječkou, která byla zapojená do elektřiny. Kabel s kovovým koncem si strčila do pusy a elektrický výboj jí způsobil vážné popáleniny na obličeji a na ručičce. Podle webu DailyMail byl výboj tak silný, že v celém domě zkratovala elektřina.

Podle prarodičů spal půlroční kojenec na matraci, vedle které se nabíjel mobilní telefon. Když se holčička vzbudila, musela si s telefonem začít hrát a z nabíječky ho odpojit. Kabel s kovovým koncem si pak stačila do pusy. To pravděpodobně zavinilo, že dostala silný elektrický šok.

Rodina spěchala s dívenkou do nejbližšího zdravotního střediska, kde jí poskytli první pomoc. Podle lékařů byla v život ohrožujícím stavu a museli ji resuscitovat. „Když ji přivezli, měla mimo popálenin, nízkou srdeční i dechovou frekvenci,“ řekl lékař Heleno Strobel Rosa, který malé pacientce zachránil život.

Krátce po resuscitaci převezli holčičku z místního střediska do nemocnice, kde podstoupila další vyšetření a dostalo se jí patřičné odborné péče. Podle webu DailyMail je dívenka pod dohledem lékařů a mimo ohrožení života.

Lékař před podobnými incidenty s nabíječkami a telefony varuje, podle něj jsou takové příhody velmi časté a tato holčička měla velké štěstí, že to přežila. „Rodiče mohou jednoduše zabránit tomu, aby se jejich dítě kvůli podobným předvídatelným nehodám, stalo součástí statistik. Nabíječky by se nikdy neměly nechávat v dosahu dítěte a vždy by měly být vytažené z elektřiny,“ uzavřel.

Tagy: