ROZHOVOR: Starostovi Pavlu Novotnému potvrdil soud trest za výhružku vraždou

Rozhovor s Pavlem Novotným

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný má zaplatit pokutu ve výši 66 600 korun za nebezpečné vyhrožování. Potvrdil to dnes městský soud, ke kterému se Novotný odvolal. Starosta Řeporyjí sice peněžitý trest zaplatí, ale také se chce podle svých slov dovolat.

Odvolání se zamítá. Tento výrok si dnes u soudu vyslechl Pavel Novotný. Pykat má za to, že před 4 lety poslal na policii dopis, že se chystá zabít údajného sportovního manažera Marka Víta. Jeho smrtí vyhrožoval podle svých slov proto, aby rozhýbal vyšetřování jeho aktivit. Už dříve na něj totiž podal trestní oznámení. Policisté je ale odložili.

Pavel Novotný uvedl, že samozřejmě zaplatí, což je bez problémů. Prý se na to složí fanoušci. „Já se soudím s takovýma hovadama, že mě jmenovali dokonce starostou v podmínce. Ani na jedinou vteřinu neuvažuji o nějaké rezignaci a hodlám dál pokračovat v boji s Markem Vítem,“ dodal.

Právní zástupce poškozeného se nám dnes k věci na kameru vyjádřit ovšem nechtěl. Peníze má Novotný zaplatit, až mu přijde od soudu platební výměr. Kromě toho se také chystá dovolat. Pavel Novotný je tak v tuto chvíli pravomocně odsouzený starosta. O rezignaci neuvažuje.