Silničáři odstraňují palmový olej po nehodě cisterny. Došlo k poškození povrchu a ucpání kanalizace

Hořící kamion a auta.Tragickou nehodu zachytila kamera       ZDROJ:ŘSD

Tisková konference k situaci na D1

Včerejší nehoda cisterny s palmovým olejem zapříčinila uzavření provozu v úseku Praha - Brno. K částečnému spuštění provozu došlo až dnes dopoledne. Pracovníci ŘSD odstraňují palmový olej z poškozené vozovky i kanalizace. V dnešních nočních hodinách by se měl provoz vrátit do normálu.

Včera večer kolem půl osmé na dálnici D1 v oblasti Benešovska havarovala cisterna s palmovým olejem a následně začala hořet. Nehoda způsobila uzavření dálničního úseku. Dopoledne se otevřel jeden jízdní pruh na Brno a dva pruhy na Prahu.

Na 49. kilometru dnes silničáři odstraňují vylitý palmový olej z vozovky. „V té cisterně byl olej v tekutém stavu, v momentu, kdy se vylil, začal tuhnout,” řekl novinářům tiskový mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Pracovníci využívají k odstranění i speciální stroj na parní čištění a čistící bagry.

Kromě toho, že pracovníci ŘSD čistí vozovku, musí následně vyčistit i kanalizaci, která je plná palmového oleje. „Začíná podzim a jestli je na dálnici něco nebezpečného, tak je to voda. To znamená, že si musíme být perfektně jisti, že bude kanalizace vyčištěna,” řekl tiskový mluvčí.

Technickou stránku nehody vyšetřovali pracovníci Ředitelství silnic a dálnic celou noc. Nehoda poškodila svodidla, vzniklý požár zase část betonového povrchu vozovky. Incident má celkem na svědomí jedno úmrtí a deset zraněných.

Tagy: