Federální zástupci chtěli po strážnících, aby přiznali vinu z falšování dokumentů, výměnou za určité ústupky z trestního stíhání. Vězeňští dozorci, během jejichž služby spáchal americký finančník Jeffrey Epstein ve své cele sebevraždu, totiž pracovali přesčas a navíc nedodržovali pokyny o kontrolování vězně. Podivných nesrovnalostí je ale během noci víc. Například bezpečnostní kamery ani jednou nezabíraly celu, uvedla agentura AP.
Samotná existence nabídky signalizuje, že ministerstvo spravedlnosti zvažuje trestní obvinění v souvislosti se smrtí bohatého finančníka v New Yorku. V den smrti je totiž ve věznici spousta nesrovnalostí.
Strážníci jsou podezřelí z toho, že finančníka Jeffreyho Epsteina dostatečně nehlídali každou půlhodinu. Důkazem jsou podle všeho zfalšované dokumenty, které nejsou psány podle pravdy. Čelí tak obvinění i z porušování pravidel.
„Falšování informací ve vládních systémech je také porušením vnitřní politiky a může být předmětem trestního stíhání,“ napsala ředitelka Úřadu věznic Hawk Sawyer v memorandu vrcholovým vězeňským funkcionářům, jejichž kopii získala AP. Navíc 4. listopadu zveřejnila zprávu o tom, že ve věznici k falšování dokumentů dochází častěji.
Ministerstvo spravedlnosti prohlásilo, že podá žalobu proti každému, kdo mohl ke smrti Epsteina jakýmkoli způsobem dopomoci. V době smrti bylo ve vězení až 20 zaměstnanců.
Jeffrey Epstein
Jeffrey Epstein byl americkým finančníkem, který čelil obvinění z obchodu se sexem a zločinného spolčení. Podle prokurátorů ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě platil za sexuální služby desítkám nezletilých dívek. Některým bylo dokonce 14 let. Epstein ale veškerá tvrzení odmítal.
Šestašedesátiletý finančník byl nalezen ve své celé mrtvý začátkem srpna. Utrpěl poškození hrtanu a fraktury jazylky. Podle odborníků se takové důkazy vyskytují u uškrcení. Newyorský patolog Michael Baden sám uznal, že se jedná o důkazy ukazující spíše na vraždu. Hlavní soudní patoložka Barbara Sampsonová ale prohlásila, že si pevně stojí za tvrzením, že jde o sebevraždu. Událost tedy stále vyvolává spoustu otázek.