VIDEO: Blízcí i armáda se rozloučili s generálem Jakubů, kterého minulý týden smetl mustang

Pohřeb generála Milana Jakubů

Pohřeb generála

S tragicky zesnulým generálem Milanem Jakubů (†49) se dnes Jihlavě rozloučili blízcí, přátelé i armáda. Během smutečního ceremoniálu tak nechyběli armádní muzikanti nebo salva. Zástupce ředitele vojenského zpravodajství zahynul v sobotu při dopravní nehodě.

Pohřeb nebyl veřejný, a tak vojenští policisté pouštěli do areálu jihlavského krematoria jen pozvané hosty. Vzhledem k funkci, kterou Jakubů zastával, se dalo očekávat, že na smuteční obřad dorazí i špičky české armády. Smuteční věnec poslal také vrchní velitel ozbrojených sil prezident Miloš Zeman.

Pohřeb se nesl ve znamení vojenských poct. Členové Ústřední hudby AČR zahráli například chorál Andante Religiozo, chybět nemohla ani salva na počest nebo česká státní hymna. V plánu byl původně také přelet stíhaček gripen, vzhledem k nepříznivému počasí z toho ale nakonec sešlo.

Milan Jakubů zemřel v sobotu poté, co se jeho vůz srazil s mustangem. Ten měl na silnici mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím ze zatím neznámých příčin vjet do protisměru. Někteří svědci tvrdí, že řidič sporťáku závodil s jiným, to ale šofér mustangu popírá. Vyšetřování nehody intenzivně pokračuje, nicméně kriminalisté nepokročí v trestním řízení dál, dokud nebudou mít k dispozici závěry znaleckého zkoumání. Do této chvíle podle policie nebyl nikdo z ničeho obviněn.

Tagy: