CNN Prima News armáda ČR

armáda ČR

Výpis příspěvků ke štítku „armáda ČR“

Hotové opravy dálnice D1 či náhradní výživné. Co ministři chtějí stihnout do voleb?

Náhradní výživné, nový stavební zákon, strategické partnerství s Japonskem nebo dokončení modernizace dálnice D1. To jsou příklady věcí, které chtějí členové kabinetu dotáhnout do konce, než vyprší jejich mandát. Tedy do sněmovních voleb v roce 2021. Ministři odpovídali v anketě CNN Prima NEWS, co konkrétního chtějí do příštího podzimu stihnout zrealizovat.

Já si nezačal. Hamáček kritizuje armádu, že má místo letectva technické muzeum

Ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se na Twitteru podivil tomu, proč se na sociální síti řeší, že český tým záchranářů přepravoval do libanonského Bejrútu soukromý dopravce Smartwings, a nikoliv Armáda ČR. A jako jedno z vysvětlení si od něj uživatelé mohou přečíst, že armáda provozuje „letecké muzeum”. Ve stupňující se debatě se od vicepremiéra na Twitteru také objevilo, že „on si nezačal”.

Obrana pořídí děla z Francie. Když se bude šetřit, odstoupím, říká Metnar

Ministerstvo obrany chce koupit nová děla pro armádu od francouzské společnosti Nexter. Za 52 děl Caesar by mělo zaplatit asi šest miliard korun. ČTK to v rozhovoru řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Ministerstvo obrany už tento týden firmu oslovilo, první předběžné konzultace jsou naplánovány na přelom června a července. „Pokud se škrty výrazně dotknou armády, odstoupím,“ tvrdí Metnar.

Češi a armáda. Jsme národ Švejků?

Postoje občanů České republiky k bezpečnosti, obraně, armádě a vojákům z povolání jsou sledovány dlouhodobě, a to již od počátku 90. let. Zejména v jejich první polovině byl zaznamenán pokles zájmu českých občanů o problematiku bezpečnosti a růst pochybností o možnosti obrany země.