CNN Prima News armáda ČR

armáda ČR

Výpis příspěvků ke štítku „armáda ČR“

Vražda, útěk z vězení i loupež: Letecký speciál dopravil do Moldavska 12 pachatelů

28. srpna 2020 17:27

Nezvyklý pohled se v pátek ráno naskytl vojákům na letecké základně v pražských Kbelích. Policie totiž požádala armádu o vypravení speciálního letu do Moldavska. Mezi pasažéry bylo 12 lidí, kteří spáchali závažnou trestnou činnost, ať už v tuzemsku, nebo v zahraničí, a soud jim kromě vysokých trestů nařídil i vyhoštění zpět do jejich vlasti.

Hotové opravy dálnice D1 či náhradní výživné. Co ministři chtějí stihnout do voleb?

19. srpna 2020 06:38

Náhradní výživné, nový stavební zákon, strategické partnerství s Japonskem nebo dokončení modernizace dálnice D1. To jsou příklady věcí, které chtějí členové kabinetu dotáhnout do konce, než vyprší jejich mandát. Tedy do sněmovních voleb v roce 2021. Ministři odpovídali v anketě CNN Prima NEWS, co konkrétního chtějí do příštího podzimu stihnout zrealizovat.

Já si nezačal. Hamáček kritizuje armádu, že má místo letectva technické muzeum

6. srpna 2020 16:03

Ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se na Twitteru podivil tomu, proč se na sociální síti řeší, že český tým záchranářů přepravoval do libanonského Bejrútu soukromý dopravce Smartwings, a nikoliv Armáda ČR. A jako jedno z vysvětlení si od něj uživatelé mohou přečíst, že armáda provozuje „letecké muzeum”. Ve stupňující se debatě se od vicepremiéra na Twitteru také objevilo, že „on si nezačal”.

Obrana pořídí děla z Francie. Když se bude šetřit, odstoupím, říká Metnar

4. června 2020 07:20

Ministerstvo obrany chce koupit nová děla pro armádu od francouzské společnosti Nexter. Za 52 děl Caesar by mělo zaplatit asi šest miliard korun. ČTK to v rozhovoru řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Ministerstvo obrany už tento týden firmu oslovilo, první předběžné konzultace jsou naplánovány na přelom června a července. „Pokud se škrty výrazně dotknou armády, odstoupím,“ tvrdí Metnar.