VIDEO: Dva roky komplikací pro řidiče na Liberecku – rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn

Dva roky komplikací pro řidiče na Liberecku - rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn

Řidiči, obrňte se trpělivostí, začaly přípravné práce na rekonstrukci problematické křižovatky Rádelský mlýn na Liberecku. Celá akce zabere silničářům déle než dva roky. Stavba brzy zcela odřízne Jablonec nad Nisou.

Jde o místo na silnici I/35, kde řidiči jedoucí od Prahy směrem na Liberec odbočují na silnici I/65, na Jablonec nad Nisou a dále do Jizerských hor. Právě město Jablonec nad Nisou stavbaři už za měsíc zcela odříznou, sjezdy i nájezdy zůstanou zavřené až do roku 2022, objízdné trasy budou dlouhé několik desítek kilometrů.

Aktuálně je v místě omezení, v obou směrech, doprava svedená ze dvou pruhů do jednoho. V dopravní špičce se tvoří i několikakilometrové kolony. Na začátku dubna pak stavba kompletně uzavře veškeré napojení na silnici I/65.

Ještě před dvěma lety Ředitelství silnic a dálnic slibovalo, že uzavírka potrvá pouze 12 měsíců. Letos v lednu ale přišla žádost o uzavírku na 27 měsíců. Během necelých dvou let prý projektanti získali přesnější představu o tom, co vše bude stavba vyžadovat.

Délka uzavírky velmi frekventované silnice se nelíbí Libereckému kraji, který se ještě snaží přesvědčit ŘSD, aby se na rekonstrukci křižovatky pracovalo minimálně dvanáct hodin denně.

Ředitelství silnic a dálnic ale tvrdí, že nemůže přikázat firmě, kolik hodin denně mají její lidé na stavbě pracovat. Ve smlouvě jsou zakotvené pouze časové milníky, ke kterým mají být hotové jednotlivé etapy stavby. Pokud bude firma pomalejší, může dostat sankci. Jestli ale bude rychlejší, záleží jen na ní. Podle mluvčího ŘSD bude stavební dozor dění na stavbě neustále kontrolovat a na zhotovitele tlačit, aby pokud možno stavbu urychlil.

Tagy: