VIDEO: Dvě nehody děsí lidi v Liberci. Ti požadují svodidla!

Lidé požadují svodidla

Dvě nehody jak přes kopírák během půl roku vzaly klidné spaní obyvatelům domů u silničního průtahu Libercem. Vloni v září tam v zátáčce vyjelo auto ze silnice a probouralo se přímo na toaletu jednoho z domů. O víkendu před nedávnem se situace opakovala, tentokrát naštěstí auto zastavilo pár metrů od dalšího domu. Lidé žádají správce silnice, aby do nebezpečné zatáčky instaloval svodidla.

Dva domy, jejichž obyvatelé se cítí být ohroženi, jsou od silnice pár desítek metrů. Na komunikaci, kde se jezdí v každém směru ve dvou pruzích, je nejvyšší povolená rychlost devadesátka, ve skutečnosti tu ale řada řidičů projíždí mnohem rychleji. Silnice se přitom mírně stáčí vlevo a auto, které nezvládne zatáčku, se řítí přímo na jeden z domů. Přesně tak se to stalo vloni v září, kdy polský řidič za volantem usnul, ujel zhuba padesát metrů, zbořil dva ploty a proboural se do domu v místě, kde jsou toalety. Na jedné z nich právě seděl jeden z nájemníků, kdyby se auto trefilo o metr vedle, mohlo být po něm.

O minulém víkendu na stejném místě opět auto vyjelo ze silnice, řidič ale dostal smyk, takže nejel rovně – převrátil se přes střechu a zabořil se do podmáčené louky zhruba čtyři metry od plotu sousedního domu. Kdyby jel rychleji, mohl skončit přímo v dětském pokojíčku.

Tahle hra „na kdyby“ už ale obyvatele domů dávno přestala bavit. Tvrdí, že příště už při nich štěstí rozhodně stát nemusí. Už po první nehodě požadovali instalování svodidel, ale bez úspěchu. Po druhé nehodě už se obrátili na štáb televize Prima, ten kontaktoval policii i správce komunikace – Ředitelství silnic a dálnic. Ukázalo se, že o druhé nehodě policisté vůbec nevědí. Řidič, který vyjel ze silnice a převrátil se přes střechu, jim totiž nehodu neoznámil. Dopravní inženýr liberecké policie slíbil, že policie se teď bude zabývat tím, zda je potřebné svodidla na místě instalovat. Krajský ředitel ŘSD televizi Prima řekl, že pokud policie svodidla doporučí, mohou být na místě už za několik měsíců.

Jak to celé dopadne, budeme sledovat.