VIDEO: Jasnovidka Edita před soudem! Lidem nabízela, že je zbaví prokletí

Věštkyně Edita

Jasnovidka Edita

Před ostravským Okresním soudem stanula Jasnovidka Edita. Pokud si ovšem myslíte, že se jedná o ženu, tak jste na omylu. Obžalovaným je třiadvacetiletý mladík David Kotlár, který se za jasnovidku vydával. Nabízel ezoterické služby, věštění, výklad z karet nebo numerologii. „Jsi prokletý a já tě z toho dostanu,“ tvrdil klientům. Také nabízel lidem služby na sociálních sítích. A ti platili jak mourovatí. Kdo by taky chtěl být prokletý! Celkem si tak podle obžaloby p

To vše ale bez živnostenského oprávnění, a proto se ocitl před soudem. A nejen kvůli tomu, také kvůli podvodu, kdy spolu s rodinou obalamutil úřad práce, jak tvrdí státní zástupkyně, a neoprávněně pobíral dávky. ‚‚Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat,“ řekl Kotlár po příchodu do budovy soudu.

Mladíkovi původně hrozilo 5 let ve vězení, ale v jednací síni vznikla neobvyklá situace - obě strany, žalobce a obžalovaný s advokátkou, se dopředu dohodly. A to na tom, že se mladík ke všemu přizná, zaplatí 280 tisíc korun Úřadu práce v Ostravě a taky 150 tisíc jako pokutu. A místo vězení dostane jen čtyřletou podmínku. Státní zástupkyně je spokojená: ‚‚Lepší plná kasa, než plná basa,“ řekla novinářům.

A kde skončily peníze vybrané od lidí? Možná je mladík utratil za okázalou svatbu. Na videu, které zachycuje obřad i následnou hostinu a které koluje na internetu, přiznává, že oslava stála milion dvě stě tisíc korun.

Tagy: