VIDEO: Na Pardubicku zadrželi migranta s nakažlivým kožním onemocněním

Na Pardubicku zadrželi migranta s nakažlivým kožním onemocněním

NA PARDUBICKU ZADRŽELI MIGRANTA S NAKAŽLIVÝM KOŽNÍM ONEMOCNĚNÍM

VIDEO: Na Pardubicku zadrželi migranta s nakažlivým kožním onemocněním

Policisté na nádraží v Uhersku na Pardubicku zadrželi v pondělí zřejmě nelegálního migranta. Nejprve s nikým nechtěl komunikovat, byl zanedbaný a neměl u sebe žádné doklady. Později nicméně měl podle policie o sobě tvrdit, že je mu 16 let a pochází z Afghánistánu. To se ale policistům nezdá pravděpodobné, a proto jeho totožnost prověřují.

Cizinecká policie převezla cizince z nádraží na infekční oddělení nemocnice, kde podstoupil lékařská vyšetření. Podle výsledků testů trpí nakažlivou kožní nemocí. Nyní je umístěn v zařízení pro uprchlíky v Bělé pod Bezdězem. Cizinceká policie už také zahájila řízení o správním vyhoštění.

„Když cizinec začal komunikovat, uvedl, že se do Evropské unie dostal mimo oficiální hraniční přechod a cíleně s pomocí převaděčů se pohyboval v úkrytu vozidel a nákladních vlaků tzv. balkánskou cestou. Dále uvedl, že policii v Evropě se záměrně vyhýbal a nikde v EU doposud nežádal o azyl. Uvedl, že o azyl nemá zájem žádat ani v České republice,“ uvedla mluvčí pardubických policistů Markéta Janovská.

Jaký bude další postup, zatím není zcela jisté. Záleží to tiž na skutečném věku cizince. Vzhledem k tomu, jaký věk udal, je na něj momentálně pohlíženo jako na nezletilého bez doprovodu a byl mu tak přidělen i opatrovník. Pokud by se prokázalo, že cizinec je dospělý, povinnost opatrovnictví ze zákona zanikne.

​​​​​​​

Tagy: