VIDEO: Na zasahující záchranáře v Turecku spadla lavina: Počet mrtvých stoupl na více než 30 lidí

Na záchranáře v Turecku spadla lavina (ZDROJ: AP)

První masa sněhu zasypala v noci minibus, kde zemřelo celkem pět lidí. Druhá ranní lavina se zřítila na záchranáře, policisty a civilisty, kteří hledali pohřešované a zraněné. Tragédie si podle nejnovějších informací vyžádala více než 30 lidských životů. Další jsou zranění.

Neštěstí se stalo v turecké provincii Van, kde v zimě bývají silnice často uzavřeny právě kvůli sněhu.

V úterý pozdě večer tam za sněhové vánice v horské oblasti masa sněhu zasypala minibus a vozidlo technické údržby silnic. „Sedm lidí se podařilo zachránit. Bohužel pět lidí bylo nalezeno mrtvých pod sněhem,“ uvedl guvernér provincie Mehmet Emin Bilmez.

Druhá lavina následně zasypala záchranáře, kteří na místě pátrali po dalších dvou pohřešovaných. Někteří se ze sněhu dostali sami, jiným pomohli jejich další kolegové vyslaní na místo neštěstí. Agentura Anadolu posléze informovala, že 25 záchranářů bylo převezeno do nemocnice. Pátrání na místě pokračuje. V oblasti trvá riziko dalších lavin.

Guvernér provincie Mehmet Emin Bilmez uvedl pro agenturu AP, že stále hledají další těla pod masou sněhu. „Celkem dvacet tři těl záchranářů jsme našli v mase sněhu. Mezi obětmi je osm vojenských policistů, tři zástupci městské policie, tři hasiči a devět dobrovolníků," dodal.

„Byli jsme pod lavinou od rána a nikdo nám nepřišel na pomoc,“ stěžoval si jeden ze zachráněných mužů.

Aneta Šimečková/ČTK

Tagy: