VIDEO: Policejní autobus opět odhaloval přestupky řidičů. Hříšníků byly desítky

CNN Prima NEWS

Speciální policejní autobus opět vyrazil do akce

Nenápadný bílý autobus se dnes na Liberecku stal postrachem zejména řidičů kamionů. Autobus patří policii a právě policisté z něj dnes měli řidiče nákladních aut jako na dlani. Velmi zblízka mohli vidět všechny jejich prohřešky. A těch rozhodně nebylo málo.

Víc než polovina pokutovaných neměla zapnuté bezpečnostní pásy, další za jízdy telefonovali a jeden dokonce sledoval videa na notebooku. Akce stále ještě není u konce, odpoledne už ale policisté napočítali víc třicet zaznamenaných přestupků.

Policisté na Liberecku něco podobného nepodnikli poprvé, takže celá akce byla dobře koordinovaná. Všechno začíná u policisty vepředu, který jako první vidí do kabiny předjížděného vozu, kousek dál za ním sedí policista s kamerou, který přestupek natáčí. Policistky vzadu pak hlásí registrační značky a typ přestupku hlídkám v rychlých policejních vozech v civilním provedení, které jezdí v závěsu za autobusem. Dnes jich bylo v akci pět a občas se stalo, že byly všechny vytíženy vyřízováním přestupků, takže řidiče - hříšníky stavěl přímo autobus. Ti pak neskrývali své překvapení, protože něco takového se opravdu na silnicích neděje často.

Autobus do kontrol řidičů zapojují policisté ve všech krajích republiky. Na Liberecku se podobný zátah „z výšky“ opakuje zhruba čtyřikrát do roka.

Tagy: