Video: policisté zachránili osmiletou dívku. Únosce ji držel sedm měsíců

Policejní zásah (zdroj: CNN)

Policejní zásah (zdroj: CNN)

Osmiletá dívka byla unesena na ulici při procházce s matkou. Nešťastná událost se stala letos 18. května v Texasu. Po několika měsících pátrání už její rodina ani nedoufala, že by se k nim někdy mohla vrátit. Policie únosce dopátrala a zveřejnila strhující video z její záchrany. Muž byl za svůj čin odsouzen na doživotí. Informovala o tom NBC News.

Po únosu osmileté dívky policisté rozeslali fotografie podezřelého vozidla úřadům. U jednoho z místních hotelů se automobil objevil a lidé okamžitě policistům volali. Speciální agenti si vytipovali vhodnou chvíli a vtrhli do jednoho z hotelových pokojů. Nejprve dopadli nahého únosce a pak jeden z důstojníků našel vyděšenou dívku v koši na prádlo.

Únoscem byl 51letý Michael Webb, který má hojnou kriminální minulost - i kvůli svým nesčetným přestupkům byl odsouzen na doživotí. Podle zpráv CBS je to vůbec největší trest, který mohl dostat. „Nedovolím, aby zločiny proti dětem nebyly dostatečně potrestány,“ uvedl k případu agent FBI Matthew J. DeSarno.

Tagy: