VIDEO: Řidič narazil do náklaďáku i osobního auta! To skončilo v příkopu

Nehoda

Policisté kraje Vysočina přijali ve středu 11. února odpoledne kolem šestnácté hodiny oznámení o dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Chlum a Benátky v obci Ždírec nad Doubravou. Dvaatřicetiletý řidič nákladního vozidla projížděl po silnici a zřejmě se nevěnoval řízení, takže narazil do stojícího nákladního vozidla. Na záběry nehody se podívejte sami.

Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy s ohledem na vzdálenost, na kterou měl rozhled a nestihl včas zastavit za náklaďákem Avia, který stál odstavený z důvodu poruchy. Narazil tak do něj. Při střetu se navíc náklaďák dostal částečně do protisměru, kde v tu chvíli projíždělo osobní vozidlo. To po dopravní nehodě skončilo v pravém silničním příkopu ve směru jízdy.

Při dopravní nehodě se zranil spolujedoucí z nákladního vozidla, který byl posádkou záchranné služby převezen do nemocnice. Lehké zranění utrpěla také spolujedoucí z osobáku, která na místě ošetření nepožadovala s tím, že ho sama vyhledá později. Policisté provedli u řidičů všech vozidel dechové zkoušky, jejichž výsledky byly negativní. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 170 tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody policie vyšetřuje.