VIDEO: Šestnáctiletá aktivistka dorazila do New Yorku! Přeplula Atlantik kvůli ochraně klimatu

Šestnáctiletá aktivistka dorazila do New Yorku! Přeplula Atlantik kvůli ochraně klimatu. ZDROJ: AP

Jachta Malizia 2 s šestnáctiletou švédskou aktivistkou za ochranu klimatu Gretou Thunbergovou na palubě po dvoutýdenní plavbě dorazila na americkou pevninu! Ve středu odpoledne místního času zakotvila v newyorském přístavu na Manhattanu. Thunbergové na uvítanou vyplulo vstříc 17 plachetnic Organizace spojených národů.

Na břeh, kde ji čekal dav příznivců, školačka vstoupila se svým známým transparentem s nápisem Školní stávka za klima. Thunbergová pak na tiskové konferenci v přístavu poděkovala za podporu i vřelé přivítání.

Ve Spojených státech školačka pronese 23. září projev na klimatickém summitu. Pořádá ho generální tajemník OSN António Guterres na okraj Valného shromáždění OSN.

Dívka dlouhodobě odmítá cestování letadlem kvůli vysokým emisím skleníkových plynů, které letadla produkují. I zaoceánské lodě jsou velkými znečišťovateli životního prostředí, proto se rozhodla Thunbergová nakonec pro plavbu na závodní jachtě Malizia 2. Tu pohání energie z obnovitelných zdrojů a nezanechává žádnou uhlíkovou stopu.

Tagy: