VIDEO: Skupina lidí na Slovensku brutálně napadla muže. Policie obvinila 10 lidí

Brutální napadení ve slovenské obci Važec

Brutální napadení ve slovenské obci Važec

Incident se podle policie odehrál ve středu 11. prosince v obci Važec na severu Slovenska. Část početné skupiny Romů brutálně napadla a zbila muže, povoláním hasiče. Oběti se zastali její mladší bratr a manželka, oba byli rovněž napadeni. Policie už obvinila 10 osob.

Podle policistů začal celý incident tím, že mladou dívku obtěžovali její vrstevníci z nedaleké osady. Na místo následně dorazila matka a otec dívky. Žena měla chytit jednoho z chlapců, který se jí vysmekl a udeřil se do hlavy. „Z opačného tábora přišli obyvatelé osady, kteří napadli otce a jeho bratra, který rovněž přišel na místo. Obětí fyzického útoku sa stala i matka děvčátka. Agresoři měli svým obětem vyhrožovat zabitím,“ uvedli policisté s tím, že jeden z napadených mužů sa bude léčit déle než týden.

SKVELÁ PRÁCA POLÍCIE V PRÍPADE BITKY Z VAŽCA: IDENTIFIKOVALI VŠETKÝCH „HRDINOV“, KTORÍ HROMADNE NAPADLI HASIČA AJ...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, December 18, 2019

Videozáznam incidentu se několik posledních dnů šíří po sociálních sítích a sdíleli ho i někteří politici, především z Lidové strany Naše Slovensko Mariána Kotleby. Někteří policisty obviňovali z toho, že v případu nekonají. To ale policie rázně popřela.

„Dementujeme dezinformace, podle kterých policie nekoná v případě napadení jedné osoby více pachateli. Policie koná a neinformuje proto, aby se o jejích krocích nedozvěděli pachatelé a aby díky tomu byli spravedlivě potrestáni,“ uvedli policisté na facebookových stránkách.

Policejní mluvčí Jana Balogová později uvedla, že policie se případem zabývá od jeho oznámení a už obvinila 10 osob z různých trestných činů. „Výsledkom snahy policejního týmu je 8 obviněných mužů ve věku od 19 do 45 let z prečinu výtržnictví spolu s přečinem ublížení na zdraví spáchaných formou spolupachatelství a dvě obviněné ženy ve veku 26 a 51 let z přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného formou spolupachatelství,“ uvedla Balogová. Na tři z obviněných byl vzhledem k jejich kriminální minulosti podán podnět na vzetí do vazby.

I incidentu vyjádřila také internetová romská televize Gypsy Television. Ta fyzický útok Romů odsoudila Zároveň ve svém článku zkritizovala členy Lidové strany Naše Slovensko, že nepočkali na stanovisko policie a spíše „vyvolávali napětí ve společnosti“.

Tagy: