VIDEO: Tragická nehoda u Liberce. Na místě byl jeden mrtvý

Hromadná nehoda u Liberce

Hromadná nehoda u Liberce

Jeden mrtvý a jeden zraněný, to je bilance hromadné nehody u Liberce z dnešního rána. Cizinec jedoucí směrem od Liberce tam kolem půl sedmé přejel do protisměru a trefil postupně tři protijedoucí auta. Viník nehody, který jel v modrém autě s polskou poznávací značkou, na místě zemřel. Podle řidičky jednoho z nabouraných vozů to vypadalo, že řidič za volantem usnul - do protisměru přejel zcela nečekaně.

Záchranáři do nemocnice odvezli ještě řidiče dalšího nabouraného vozu, ten utrpěl po nárazu středně těžká poranění, podle mluvčího záchranné služby ale zůstal při vědomí a na místě s posádkou komunikoval.

Příčiny nehody policisté stále vyšetřují, s největší pravděpodobností bude nařízena pitva, která by měla odpovědět na otázky, zda devětadvacetiletý řidič nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog, případně jestli neměl nějaký zdravotní problém.

Čas nehody, to, že řidič jel ve směru od Liberce i to, že se jednalo o cizince, nahrává možnosti, že mohlo jít o jednoho z mnoha Poláků, kteří dojíždějí za prací do libereckých průmyslových zón. Cestou domů z noční ho mohla za volantem přemoci únava. Tuhle verzi ale zatím policisté nepotvrdili, ani nevyvrátili. Silnice z Liberce do Frýdlantu byla v úseku před Mníškem uzavřena celé dopoledne.

Tagy: