VIDEO: U příbramského obchodu hajloval mladík a vykřikoval nacistická hesla

V Příbrami hajloval mladík

V sobotu v podvečer u příbramského nákupního centra Skalka svědek natočil mladíka, který vykřikoval nacistická hesla a přitom pravou rukou hajloval. Případ už řeší policie, jedná se totiž o trestný čin. Video exkluzivně získala naše redakce. Možná mladíka pomůžete vypátrat!

K události došlo v místě, kde kolem muže procházelo ještě poměrně hodně nakupujících i s dětmi. Obchod s potravinami se nachází v centru města! „V sobotu kolem sedmé večer jsem viděl u nákupního centra Skalka v Příbrami hajlujícího muže, který kromě nacistických hesel vyřvával i něco o Putinovi a Rusku. Snažil se o angličtinu, ale moc mu nebylo rozumět. Když zjistil, že ho natáčím, rozeběhl se za mnou a já začal utíkat. Naštěstí se mi podařilo mu uniknout,“ popsal nám celou situaci očitý svědek, shodou okolností zastupitel města.

Neprodleně se vydal na místní oddělení police, kde celou věc oznámil. Jde totiž o trestný čin, a pokud by tak neučinil, mohl by se do problémů dostat i on sám.

Mladík bude pravděpodobně čelit trestnímu stíhání pro podezření z trestného činu výtržnictví a z trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Z videa lze vytušit i podstatu jeho protiprávního jednání. Dopustil se ho tím, že několikrát zvedl pravici k nacistickému pozdravu a u tohoto vykřikoval „Sieg Heil“.

Případ dál budeme sledovat. Pokud mladíka v mikině s kapucí poznáte, volejte linku 158 nebo naši krimilinku.

Tagy: