CNN Prima News zranění hlavy

zranění hlavy

Výpis příspěvků ke štítku „zranění hlavy“

Nehoda obrátila Zdeňce život vzhůru nohama. Je připoutaná na lůžku a rodina prosí o pomoc

Dvaadvacetiletá Zdeňka Jakabová se narodila jako zdravé dítě. Milovala koně a už jako desetiletá jezdila po závodech v parkuru. Snila o tom, že jednou, až si bude sama vydělávat, si koupí vlastního koně. Její život se však před třemi lety obrátil vzhůru nohama, když při dopravní nehodě utrpěla vážné zranění hlavy. Přežila, bohužel však zůstává připoutaná na lůžku. Její rodina teď prosí o pomoc.

Strach o manažera Slovácka. Po vážné nehodě na elektrokoloběžce je v nemocnici

Po sportovní stránce se zápas ve fotbalové Evropské konferenční lize Slovácka s Partizanem stal pro domácí malou tragédií. Vedli 2:0, hráli proti oslabenému soupeři, přesto nakonec nezvítězili. Mnohem vážnější věc se ale stala po závěrečném hvizdu. Sportovní manažer a bývalý hráč týmu z Uherského Hradiště Veliče Šumulikoski měl po zpackaném utkání vážnou nehodu na elektrické koloběžce, píše web iSport.cz.

Hokejista bojuje v nemocnici o život. Po zásahu pukem je v kritickém stavu

Kapitán juniorského týmu Dynamo Petrohrad Timur Fajzutdinov nyní bojuje v nemocnici o život. Během pátečního zápasu v Jaroslavli dostal devatenáctiletý hokejista pukem do hlavy. Rána byla natolik silná, že mladý sportovec ztratil vědomí. Z ledové arény ho ihned převezli na jednotku intenzivní péče. Rodák z Čeljabinsku má poškozenou krční tepnu a je plně odkázán na přístroje.

Kůň šlápl české jezdkyni na hlavu, roztříštil jí lebku. Lucie se ale nevzdává

Z ošklivého zranění se zotavuje 17letá jezdkyně na koni Lucie Melmerová. Před třemi měsíci při parkurovém závodu vypadla ze sedla a kůň jí šlápl na hlavu. Dívka měla roztříštěnou lebku, ale po intenzivních rehabilitacích ji lékaři v neděli propustili do domácí léčby. Poté stráví měsíc v pražském Motole, kde bude pokračovat v rehabilitacích. Už nyní se těší, až se na koňský hřbet vrátí. Po neštěstí přitom nemohla pořádně jíst a mluvit.

Rakušanka jela do České republiky na dovolenou, po pádu z okna přišla o část lebky

Z dovolené v České republice se pro rakouskou 52letou učitelku Andreu Goldu stala noční můra. Loni v červnu se jí udělalo nevolno. Rozhodla se proto nadýchat čerstvého vzduchu. Náhle však omdlela a vypadla z okna ve třetím patře hotelu. Pád přežila, ale měla četná zranění a lékaři jí nedávali příliš velkou šanci na přežití. A i když se povedlo, museli jí doktoři kvůli masivnímu krvácení do mozku odstranit část lebky. Zdravotní komplikace má dodnes.