CNN Prima News Ajax Amsterdam

Ajax Amsterdam

Výpis příspěvků ke štítku „Ajax Amsterdam“

Nikdy není pozdě. Za Nizozemsko debutoval 38letý brankář, pomohl mu doping kolegy

Klidně mohl mít na čele napsáno „věčná dvojka“, případně „ten nenápadný“. Fotbalový brankář Remko Pasveer dlouho zůstával ve stínu svých kolegů, úspěšné angažmá ve velkém klubu neznal. Ale trpělivost růže – a uskutečnění dětských snů – přináší. Věci rapidně změnil pozitivní dopingový test, kvůli kterému byl odstaven André Onana, někdejší jednička v brance Ajaxu Amsterdam. A teď se gólman dočkal debutu v nizozemské reprezentaci. V téměř 39 letech.

Takto se dělá fotbalový byznys. Mistři z Ajaxu opět ukázali umění nákupu a prodeje

Jakmile se ve fotbale zavře přestupové okno, mluví se především o klubech, které otevřely svoji kasu dokořán a za šílené částky posilovaly svůj kádr. Ale co ti druzí, topící se ve vydělaných penězích? Zvláště nizozemský Ajax Amsterdam si už mnoho let za svůj způsob hospodaření zaslouží poklonu. V létě opět na prodejích získal ze všech týmů světa největší balík a může dál „vyrábět“ materiál pro věhlasné zahraniční zájemce.

Bůh, lev a ferrari, které Guardiola řídil jako fiat. 40 důkazů Ibrahimovicova silného ega

Pokud by se ve světě měl hledat druhý Chuck Norris, směle lze ukázat na švédského fotbalistu s bosensko-chorvatskými kořeny Zlatana Ibrahimovice. Minimálně podle jeho hlášek dokáže to, co nikdo jiný. Samozřejmě vyjma Norrise, na jehož schopnosti existuje nekonečné množství vtipů. Jelikož útočník aktuálně působící v AC Milán oslavil v říjnu čtyřicítku, zde je jeho 40 ikonických výroků překypujících sebevědomím.

KOMENTÁŘ: Ber, dokud můžeš, Sparto. Dále oddalovat odchod Hložka se může vymstít

S každým přestupním obdobím se vrací otázka: Opustí už Adam Hložek Spartu a vydá se za zajímavou destinací v zahraničí? Zatímco dva roky zpátky by nebylo na místě mladému talentovi radit, aby zdrhal za kopečky, momentálně je situace zcela odlišná. Nabídky jsou, ale ochota klubu pustit 19letého supertalenta nikoliv. A začíná se rodit obava, aby na Letné neprováhali ideální chvíli na to, jak klenot co nejvíce zpeněžit a zároveň mu dopřát co nejlepší budoucnost.

Vstřelil gól, do smíchu mu ale nebylo. Hvězda Ajaxu tvrdě narazila rozkrokem do tyče

Snad každý muž ví, jak bolí tvrdý úder do intimních oblastí. Následují minuty utrpení v předklonu, skákání na patách a v krajním případě i odjezd do nemocnice. Své o tom může po středečním duelu Ligy mistrů vyprávět 32letý záložník nizozemského Ajaxu Amsterdam Dušan Tadič. Těšit ho však může, že po smolném nárazu do tyče skončil nezraněn, jeho celek porazil Dortmund a postoupil ze základní skupiny.

Ptáčci musí pryč. Ajax narazil u UEFA s alternativními dresy na počest Boba Marleyho

Když fotbalový Ajax Amsterdam představil v srpnu třetí sadu dresů, jeho e-shop potkal kolaps. O černé trikoty se zelenými, žlutými a červenými proužky byl enormní zájem nejen mezi fanoušky nizozemského klubu, ale také mezi komunitou z celého světa. Odkaz na Boba Marleyho zkrátka zafungoval skvěle. Ovšem Ajax musel povedený kousek podrobit změně. Organizace UEFA totiž měla na základě jednoho zvláštního pravidla problém s nepatrným detailem.

Archivní záběry? Ne. V Miláně a Amsterdamu po zisku titulu covidová pravidla neexistovala

Pražská Slavia nebyla jediným fotbalovým klubem z Evropy, který se v neděli stal mistrem. V Itálii po devíti letech skončila nadvláda Juventusu Turín – trofej ze Serie A je nyní v rukou Interu Milán. Takovýto úspěch si zasloužil pořádné oslavy a fanoušci Nerazzurri nijak neřešili to, že přišel v době covidové. Dav čítající tisíce hlav si velkolepě užíval také před stadionem Ajaxu Amsterdam.

Galásek o Ibrahimovicovi: Svérázná povaha. Chtěl slyšet, že je lepší než Koller

Diskuze o tom, kdo je nejlepším fotbalistou současnosti jsou takřka nekonečným příběhem, ve kterém se hádá tábor „Lionel Messi“ se zastánci jména „Cristiano Ronaldo“. Pokud ale přijde řeč na nejzajímavějšího hráče, fanoušci pravděpodobně ukážou na Zlatana Ibrahimovice. Zblízka měl možnost švédskou ikonu potkat bývalý český reprezentant Tomáš Galásek, který s „Ibrou“ strávil tři roky v Ajaxu Amsterdam. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jaký byl útočník narozený v Malmö svéráz už v mládí.

Fotbalistka Voňková: Z hejtů si nic nedělám, Pohlreicha taky neposílají od plotny

Zahrát si za Bayern Mnichov a Ajax Amsterdam? Každý fotbalový fanoušek bude souhlasit, že to je velmi slušná vizitka. Pochlubit se jí může Lucie Voňková, dvojnásobná česká hráčka roku. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovoří mimo jiné o tom, jak ženy musí neustále čelit pohrdavým komentářům, ale že už si z toho vlastně nic nedělají a spíše je „odesílačky“ do kuchyně motivují. Aspoň tak to platí v případě 28leté útočnice.