reklama
CNN Prima News aktivista

aktivista

Výpis příspěvků ke štítku „aktivista“

Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Josef Stojka z rodu olašských králů chce tento týden podat trestní oznámení na neznámého pachatele. A to z pozice člena Rady vlády pro národnostní menšiny, v níž hájí práva Romů. „Případ z Teplic na mě působí jako veřejná poprava. Snažím se ale uklidnit emoce v celé romské komunitě a budu trvat na řádném vyšetření kauzy. Ale také na případném odvolání policejního prezidenta i ministra vnitra,“ říká Stojka CNN Prima NEWS.

Přistání aktivisty na Euru mohlo skončit smrtí. Snipeři byli připraveni muže zastřelit

Úterní zápas na Euru mezi Německem a Francií v mnichovské Allianz Areně přinesl akci ještě před samotným výkopem. Ve chvíli, kdy už byli hráči obou týmů připraveni rozehrát utkání, se na trávník snesl na padáku aktivista z organizace Greenpeace. Při svém divokém přistání zranil dva lidi a poničil televizní techniku. Jak se ukázalo později, nechybělo moc a sám mohl zemřít.

Aktivista vyděsil fotbalisty na Euru. S padákem vletěl na trávník, zranil osvětlovačku

Aktualizováno

Jen pár vteřin před začátkem zápasu německých a francouzských fotbalistů na mistrovství Evropy v Mnichově přistál na hřišti ekologický aktivista na padáku opatřeném motorem. Podle agentury AP zřejmě seskočil ze střechy stadionu. Na padáku měl nápisy Greenpeace a Kick out oil (pryč s naftou – pozn. red.). Výkop utkání jeho akce nezpozdila.

Olašský vajda vyzývá české i slovenské Romy: Očkujte se, jde vám o život

Komunitě olašských Romů vládnou vajdové v čele s králem, 55letý vajda Josef Stojka z Ostravy je vnukem jednoho z panovníků a sám se také může stát králem. Aktuálně má ale Stojka jiné starosti, trápí ho, že se Romové odmítají očkovat. „Když jsem měl covid, lékaři už rodině oznámili, že umřu. Přežil jsem, proto propaguji očkování,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, v jehož průběhu volal i hlavní hygieničce Pavle Svrčinové.

Hugh Hefner by oslavil 95. narozeniny. Playboye mu pomohla založit matka

Hugha Hefnera, který by v pátek oslavil 95. narozeniny, si mnozí už provždy budou pamatovat jako zakladatele časopisu Playboy, který spal se stovkami žen a přesvědčil sexuální symboly své doby, aby do jeho plátku zapózovaly nahé. Tento několikrát rozvedený muž byl ale i aktivistou za lidská práva, který dvakrát zachránil ikonický nápis HOLLYWOOD. Co jste o Hefnerovi ještě nevěděli?

Čínská policie zatkla v Hongkongu dalších osm aktivistů, úřady stále jdou po opozici

Čínská policie v Hongkongu zatkla dalších osm aktivistů kvůli červencovému protivládnímu protestu. Uvedla to agentura Reuters s tím, že jde o zatím poslední krok úřadů v neustávající snaze potlačit opozici ve městě ovládaném Čínou. Podle místních médií je mezi zatčenými bývalý prodemokratický zákonodárce a veteránský aktivista Leung Kwok-hung, známý pod přezdívkou Dlouhé vlasy.

reklama