CNN Prima News aktivista

aktivista

Výpis příspěvků ke štítku „aktivista“

Jsme jako chartisté, říká zelený aktivista k blokádě silnic. Zločin a šílenci, zuřil Macinka

25. května 2023 23:21

Myslím, že náš aktivismus je stejně extrémní, jako bylo v minulosti považováno podepsání Charty 77. Vždy záleží na kontextu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl klimatický aktivista a zakladatel českého spolku Poslední generace Arne Springorum. Přirovnání naprosto šokovalo předsedu strany Motoristé sobě Petra Macinku. „Extremista uráží lidi, kteří Chartu 77 za totality podepsali, já zírám,“ reagoval a dodal: „Kdyby svět byl řízen ekologickými teroristy, jako jste vy, tak zahyneme.“

Klempíř: Odmítám pálit Watersovy desky. Za odlišné názory by se koncerty rušit neměly

11. března 2023 13:52

Názory hudebníka Rogera Waterse na ruskou agresi jsou sice kontroverzní, koncerty bychom ale hvězdě kapely Pink Floyd rušit neměli. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká politický marketér a zpěvák Oto Klempíř ze skupiny J.A.R. V souvislosti s Watersovou kauzou tvrdí, že mu na současné Evropě vadí přepisování pravidel, co se smí a nesmí. Nelíbí se mu nepřetržitý proud nátlakové negace. Taky přiznává, že když se dnes čeští umělci pouští do politických proklamací, přijde mu to směšné.

Princezna Eugenie chce mít zelenější planetu. Syn bude klimatickým aktivistou, říká

25. ledna 2023 06:07

Britská Princezna Eugenie přišla s překvapivým tvrzením. Přeje si, aby její prvorozený syn August byl klimatickým aktivistou, a to už od dvou let. Chce svého syna vzdělávat o globálním oteplování, sama se pokusit o záchranu světa a udělat Zemi zelenější. Zbavila se také všech plastových výrobků a odmítá je nadále používat. Narození syna prý zcela změnilo její pohled na životní prostředí. Nejmladší dcera prince Andrewa čeká druhého potomka.

Topolánek pod palbou klimatických aktivistů. Házeli po něm dortíky, pak ho srazili k zemi

16. prosince 2022 17:06

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se dostal pod palbu klimatických aktivistů. Ti po něm házeli dortíky a párkrát ho trefili do obličeje. Poté ho jeden z aktivistů srazil i na zem. Skupina s názvem „Limity jsme my“ čtvrteční incident obhajuje slovy, že „Topolánek tančí, jak (Daniel) Křetínský píská“. Ženu, která házela moučníky, poté zadrželi policisté. Podle nich jde o přestupek, který oznámili správním orgánům.

Aktivista z Ostravy: K místním Romům se Ukrajinky chovají nadřazeně a urážejí je

22. května 2022 05:37

Romští uprchlíci z Ukrajiny si z vlasti přinášejí různé zkušenosti. Někteří tam nechodili ani do základní školy. Zažívají xenofobní útoky včetně fyzického násilí a žhářství v osadách. Vztah k Romům – ukrajinským i českým – se projevuje i mezi ukrajinskými uprchlíky v Ostravě, říká aktivista indického původu Kumar Vishwanathan. Mluví i o hrozbě, že v Česku vzniknou tábory podobné těm v Sýrii, Keni či Ugandě.

Vetřelci na fotbalových trávnících: Ukázali nahé tělo, přinesli pouta nebo přiletěli

21. března 2022 06:36

Velký rozruch způsobil ve čtvrtek večer v Premier League mladý aktivista, který se za pomoci stahovací pásky připoutal k tyči brankáře Evertonu. Tímto neortodoxním způsobem na první pohled plachý vetřelec upozorňoval na masivní využívání ropy. Jeho předchůdci na fotbalové trávníky vtrhli třeba i proto, aby udělali reklamu kryptoměně.