reklama

Schillerová se pochlubila novým účesem. Tentokrát s fotkou počkala na rozvolnění

Druhým dnem otevřené podniky a služby vyhledávají mimo jiné i politici. Například ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se v pátek odpoledne na svém Instagramu pochlubila novým účesem, na který si musela stejně jako jiní počkat. K nahrané koláži fotek „před a po“ připsala, že konečně vypadá jako člověk. Na jaře přitom čelila podezření, že si i přes uzavřené salony nechala své vlasy upravit profesionálem.

reklama

Na jaře Schillerová zveřejnila fotografii před uzavřeným kadeřnictvím, s novým účesem a barvou vlasů. Na kritiku, že si nechala vlasy i přes vládní nařízení upravit od kadeřníka, se hájila tím, že účes vytvořila sama. Že zrovna stála před salonem, byla podle ní pouhá shoda náhod.

S novou fotkou ale ministryně financí počkala do rozvolnění vládních nařízení. Právě kadeřnictví a salony krásy od čtvrtka očekávaly nápor klientek, které po téměř dvouměsíčním uzavření potřebují především zakrýt šediny či obarvit kořínky.

Lidé berou salony od čtvrtka útokem

Televizi CNN Prima NEWS to potvrdila i kadeřnice Hana Bartošová z Plzně. Ve čtvrtek se u salonu, kde pracuje, tvořily fronty ještě před otevírací dobou. „Největší poptávka je teď po barvení odrostů. Nejsložitější jsou melíry a odbarvování světlých vlasů, které se doma udělat nedají,“ popsala kadeřnice. Termíny do konce roku zabraly stálé klientky, nové tak mají pro letošek alespoň v plzeňském kadeřnictví smůlu.

Zájem o nové střihy mají ale i muži. Například u stanice metra C Háje v Praze se tvořila fronta před pánským kadeřnictvím. Ve čtvrtek před polednem stálo před podnikem pět mužů, další byli uvnitř.

Se zabranými termíny do konce roku se potýkají i další kadeřnictví, stejně jako manikérky a kosmetičky. Například v pražské Lipanské ulici byla všechna křesla v nehtovém studiu obsazena již od ranních hodin. „Opět nám sem chodí stálé klientky, velká část z nich je už objednaná dopředu,“ uvedla jedna z manikérek.

Kadeřnice a další estetické služby ale po znovuotevření nezažívají pouze příjemné situace. Kvůli vládním nařízením musí omezit i počet zákazníků uvnitř. „Normálně by tady seděly třeba dvě zákaznice najednou – jedné bych udělala barvu a mezitím bych si někoho ostříhala. To teď není možné,“ sdělila pro CNN Prima NEWS Kateřina Bobková z malého kadeřnictví v Liberci.

Kvůli pandemii a nutné dezinfekci musí navíc pod klientky Bobková dávat igelitové pytle. Křesla, která má vyhrazená pro klienty, jsou z koženky, jejíž životnost není po neustálém vlhčení dezinfekcí příliš dlouhá, a tak se začala drolit. I přes tato úskalí je ale kadeřnice ráda, že se opět může vrátit do práce.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ukažme zprávu o Zemanovi veřejnosti, žádá Vystrčil. Političtí lídři už informace mají

Jednotliví političtí lídři mají informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, který podle zprávy Ústřední vojenské nemocnice není schopen vykonávat úřad. Ve Zprávách CNN Prima NEWS to potvrdil Miloš Vystrčil. Předseda Senátu zároveň navrhuje, aby tyto důležité informace byly odhaleny i veřejnosti, ovšem za podmínky, že by byly „začerněny“ některé údaje. O aktivaci článku 66 Ústavy, který by prezidenta zbavil pravomocí, by měl Senát jednat 5. listopadu.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Vondráček může zůstat ve vedení Sněmovny. ANO ho za návštěvu Zemana nepotrestalo

Poslanecký klub ANO nevyloučil, že by šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) mohl zůstat ve vedení dolní komory Parlamentu. Budoucí vládní koalice Spolu a PirSTAN hnutí nabídly dvě křesla místopředsedů. Jedním z nich by mohl být právě Vondráček, pokud pro něj budu poslanci ANO hlasovat, uvedla současná ministryně financí Alena Schillerová. Za šéfem Sněmovny poslanecký klub stojí a trest mu za návštěvu prezidenta Miloše Zemana neudělil.

Šéf výrobce polovodičů Intel: Čipů je dost, ale automobilky je nechtějí

Nejžhavějším tématem posledních dnů a týdnů v automobilovém průmyslu je nedostatek polovodičových součástek nezbytných pro provoz moderních aut. Kvůli jejich absenci automobilky zastavují nebo omezují výrobu, což se zase neblaze promítá do dodacích lhůt. Podle šéfa jednoho z nejvýznačnějších producentů mikročipů, firmy Intel, si však výrobci automobilů za současnou situaci mohou částečně sami.

Vojtěch chce přísnější opatření proti covidu. Týkají se restaurací i roušek v práci

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu vládě navrhne, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. Chce také obnovit povinné nošení respirátorů uvnitř v zaměstnání. Vládě předloží znovu návrh na zkrácení doby platnosti negativních testů na COVID-19, zároveň ale chce zkrátit dobu karantény, pokud bude ukončena negativním PCR testem. Od prosince by navíc testy neměly být hrazeny ze zdravotního pojištění, pokud je nenařídí lékař či hygienická služba.

Měli bychom Zemana zbavit pravomocí, shodli se lídři koalic. Chtějí další zprávu ÚVN

Lídři koalice Spolu a Pirátů se Starosty se seznámili s informacemi o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana, které Ústřední vojenská nemocnice poskytla vedení Senátu. O aktivaci článku 66 ústavy, která by prezidenta zbavila pravomocí, by měl Senát jednat 5. listopadu. Podle šéfa ODS Petra Fialy by Sněmovna na horní komoru Parlamentu měla navázat do deseti dnů. Pokud se Zemanův stav do té doby nezlepší, lídři obou koalic se vysloví pro aktivaci zmíněného článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama