reklama

Schillerová se pochlubila novým účesem. Tentokrát s fotkou počkala na rozvolnění

Alena Schillerová se na sociálních sítích pochlubila svou proměnou.
Zdroj: Instagram.com

Druhým dnem otevřené podniky a služby vyhledávají mimo jiné i politici. Například ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se v pátek odpoledne na svém Instagramu pochlubila novým účesem, na který si musela stejně jako jiní počkat. K nahrané koláži fotek „před a po“ připsala, že konečně vypadá jako člověk. Na jaře přitom čelila podezření, že si i přes uzavřené salony nechala své vlasy upravit profesionálem.

reklama

Na jaře Schillerová zveřejnila fotografii před uzavřeným kadeřnictvím, s novým účesem a barvou vlasů. Na kritiku, že si nechala vlasy i přes vládní nařízení upravit od kadeřníka, se hájila tím, že účes vytvořila sama. Že zrovna stála před salonem, byla podle ní pouhá shoda náhod.

Alena Schillerová vytvořila koláž fotek, kterou nahrála na sociální sítě.
Alena Schillerová vytvořila koláž fotek, kterou nahrála na sociální sítě.
Zdroj: Instagram.com

S novou fotkou ale ministryně financí počkala do rozvolnění vládních nařízení. Právě kadeřnictví a salony krásy od čtvrtka očekávaly nápor klientek, které po téměř dvouměsíčním uzavření potřebují především zakrýt šediny či obarvit kořínky.

Lidé berou salony od čtvrtka útokem

Televizi CNN Prima NEWS to potvrdila i kadeřnice Hana Bartošová z Plzně. Ve čtvrtek se u salonu, kde pracuje, tvořily fronty ještě před otevírací dobou. „Největší poptávka je teď po barvení odrostů. Nejsložitější jsou melíry a odbarvování světlých vlasů, které se doma udělat nedají,“ popsala kadeřnice. Termíny do konce roku zabraly stálé klientky, nové tak mají pro letošek alespoň v plzeňském kadeřnictví smůlu.

K tématu

Zájem o nové střihy mají ale i muži. Například u stanice metra C Háje v Praze se tvořila fronta před pánským kadeřnictvím. Ve čtvrtek před polednem stálo před podnikem pět mužů, další byli uvnitř.

Se zabranými termíny do konce roku se potýkají i další kadeřnictví, stejně jako manikérky a kosmetičky. Například v pražské Lipanské ulici byla všechna křesla v nehtovém studiu obsazena již od ranních hodin. „Opět nám sem chodí stálé klientky, velká část z nich je už objednaná dopředu,“ uvedla jedna z manikérek.

Kadeřnice a další estetické služby ale po znovuotevření nezažívají pouze příjemné situace. Kvůli vládním nařízením musí omezit i počet zákazníků uvnitř. „Normálně by tady seděly třeba dvě zákaznice najednou – jedné bych udělala barvu a mezitím bych si někoho ostříhala. To teď není možné,“ sdělila pro CNN Prima NEWS Kateřina Bobková z malého kadeřnictví v Liberci.

Kvůli pandemii a nutné dezinfekci musí navíc pod klientky Bobková dávat igelitové pytle. Křesla, která má vyhrazená pro klienty, jsou z koženky, jejíž životnost není po neustálém vlhčení dezinfekcí příliš dlouhá, a tak se začala drolit. I přes tato úskalí je ale kadeřnice ráda, že se opět může vrátit do práce.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Olomoucký kraj

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Muž středního věku ohrožoval podle policie nožem starostu Bělotína na Přerovsku kvůli dlouhodobým sporům týkajícím se výkonu jeho funkce. Vyhrožoval mu údajně i ublížením na zdraví. Útočník mu nakonec propíchl dvě pneumatiky u osobního vozu, starosta se do příjezdu hlídky uchýlil do budovy úřadu. Útočník je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, hrozí mu až šestileté vězení, sdělila v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Slovensko

Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely

Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely

Slovensko od pondělí výrazněji uvolní restrikce zavedené v zemi ve snaze omezit šíření koronaviru, otevřít budou moci všechny obchody. Stane se tak poprvé po čtyřech měsících zpřísňování. Po předchozím zlepšení epidemické situace v zemi budou moci kromě obchodů začít fungovat například také provozy služeb i hotely či penziony a lidé budou moci vyrazit do přírody i mimo okres svého bydliště.

Ze stovky měl málem miliony. O štědrý jackpot sázkaře připravil teatrální Son a VAR
Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí
Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě
PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Zachránce popsal boj o život dětí ze Žamberka: Ke klukům pod hladinou jsem se plazil
Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř
Další články
reklama
reklama