reklama

Schillerová se pochlubila novým účesem. Tentokrát s fotkou počkala na rozvolnění

Alena Schillerová se na sociálních sítích pochlubila svou proměnou.
Zdroj: Instagram.com

Druhým dnem otevřené podniky a služby vyhledávají mimo jiné i politici. Například ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se v pátek odpoledne na svém Instagramu pochlubila novým účesem, na který si musela stejně jako jiní počkat. K nahrané koláži fotek „před a po“ připsala, že konečně vypadá jako člověk. Na jaře přitom čelila podezření, že si i přes uzavřené salony nechala své vlasy upravit profesionálem.

reklama

Na jaře Schillerová zveřejnila fotografii před uzavřeným kadeřnictvím, s novým účesem a barvou vlasů. Na kritiku, že si nechala vlasy i přes vládní nařízení upravit od kadeřníka, se hájila tím, že účes vytvořila sama. Že zrovna stála před salonem, byla podle ní pouhá shoda náhod.

Alena Schillerová vytvořila koláž fotek, kterou nahrála na sociální sítě.
Alena Schillerová vytvořila koláž fotek, kterou nahrála na sociální sítě.

S novou fotkou ale ministryně financí počkala do rozvolnění vládních nařízení. Právě kadeřnictví a salony krásy od čtvrtka očekávaly nápor klientek, které po téměř dvouměsíčním uzavření potřebují především zakrýt šediny či obarvit kořínky.

Lidé berou salony od čtvrtka útokem

Televizi CNN Prima NEWS to potvrdila i kadeřnice Hana Bartošová z Plzně. Ve čtvrtek se u salonu, kde pracuje, tvořily fronty ještě před otevírací dobou. „Největší poptávka je teď po barvení odrostů. Nejsložitější jsou melíry a odbarvování světlých vlasů, které se doma udělat nedají,“ popsala kadeřnice. Termíny do konce roku zabraly stálé klientky, nové tak mají pro letošek alespoň v plzeňském kadeřnictví smůlu.

K tématu

Zájem o nové střihy mají ale i muži. Například u stanice metra C Háje v Praze se tvořila fronta před pánským kadeřnictvím. Ve čtvrtek před polednem stálo před podnikem pět mužů, další byli uvnitř.

Se zabranými termíny do konce roku se potýkají i další kadeřnictví, stejně jako manikérky a kosmetičky. Například v pražské Lipanské ulici byla všechna křesla v nehtovém studiu obsazena již od ranních hodin. „Opět nám sem chodí stálé klientky, velká část z nich je už objednaná dopředu,“ uvedla jedna z manikérek.

Kadeřnice a další estetické služby ale po znovuotevření nezažívají pouze příjemné situace. Kvůli vládním nařízením musí omezit i počet zákazníků uvnitř. „Normálně by tady seděly třeba dvě zákaznice najednou – jedné bych udělala barvu a mezitím bych si někoho ostříhala. To teď není možné,“ sdělila pro CNN Prima NEWS Kateřina Bobková z malého kadeřnictví v Liberci.

Kvůli pandemii a nutné dezinfekci musí navíc pod klientky Bobková dávat igelitové pytle. Křesla, která má vyhrazená pro klienty, jsou z koženky, jejíž životnost není po neustálém vlhčení dezinfekcí příliš dlouhá, a tak se začala drolit. I přes tato úskalí je ale kadeřnice ráda, že se opět může vrátit do práce.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama