CNN Prima News zákazníci

zákazníci

Výpis příspěvků ke štítku „zákazníci“

Jak donutit řetězce ke zlevnění potravin? Ekonomové mají jednoduchou radu

24. srpna 2022 14:32

Když nebudeme některé potraviny kupovat, prodejci je zlevní – jinak by je totiž museli vyhodit. To v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS poradil ekonom Štěpán Křeček zákazníkům, kteří chtějí ušetřit. S tím souhlasí i ekonomka Jana Matesová. Některé supermarkety se zahraničními majiteli podle ní zdražovaly ještě před válkou na Ukrajině.

Nejméně deset mrtvých po střelbě v buffalském supermarketu. Útočníka zadržela policie

14. května 2022 22:07
Aktualizováno

Osmnáctiletý střelec bílé pleti v sobotu v supermarketu v americkém městě Buffalo ve státě New York zabil deset lidí a další tři zranil. Následně se vzdal policii. Oznámily to americké úřady. Podle FBI se střelba vyšetřuje jako zločin z nenávisti a rasově motivovaný násilný extremismus. Guvernérka státu New York Kathy Hochulová střelbu označila za teroristický čin.

Kovanda varuje před kolapsem Vítkovice Steel: Může je potkat stejný osud jako Sberbank CZ

3. května 2022 16:09

České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi. Ekonom Lukáš Kovanda varuje, že blokace majetku ohrožuje pracovní místa a může vést ke stejnému osudu, jaký potkal Sberbank CZ.

Jděte domů, vyháněla IKEA ruské zákazníky. Před obchody se tvořily obří fronty

5. března 2022 22:44

Kvůli válce na Ukrajině se řada evropských a amerických společností rozhodla přerušit své fungování na ruském trhu. Mezi ně se řadí i řetězec IKEA, který oznámil, že od 5. března uzavře všech 17 prodejen v zemi. Rusové si tak na poslední chvíli chtěli pořídit zásoby levného sortimentu. Tvořily se nekonečné fronty, které dlouho pracovníci obchodu marně rozháněli.