CNN Prima News zákazníci

zákazníci

Výpis příspěvků ke štítku „zákazníci“

Lékárníci si stále zoufají: Místo sto balení došlo osm. Zásoby penicilinu se tenčí

Dodaný penicilin nám vydrží sotva pár týdnů, upozorňují lékárníci. A dodávají: ti, kteří se nepředzásobili, s ním dlouho nevystačí. Do Česka tento týden mělo dorazit asi 52 tisíc kusů balení penicilinu, další by měly přijít do poloviny listopadu. Ministerstvo zdravotnictví plánuje výrobu tohoto léku v Česku, to však současný nedostatek nevyřeší.

Jídelníčky restaurací prochází revolucí. Kvůli cenám potravin z nich mizí i české klasiky

Nad řadou tradičních položek v jídelníčcích restaurací se stahují mračna. Takzvané obědové hotovky se stávají luxusními jídly. Na vině jsou drahé suroviny – hovězí maso nebo zelenina. Než aby takové pokrmy jako rajskou s paprikovým luskem restauratéři nabízeli za přemrštěné ceny, raději je z jídelníčků škrtají. Zákazníky by to totiž mohlo odradit.

Bitva o cukr rozhodnuta, řetězec dle inspekce lidi neoklamal. Opozice žádá Nekulovu hlavu

Klamou obchodníci spotřebitele ohledně cen cukru? Podnět ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) na Českou obchodní inspekci (ČOI) se neprokázal, supermarkety tak zákon neporušovaly. Opozice ministra kritizuje za to, že se mu stále nepodařilo prosadit snížení DPH u potravin, a místo toho řeší pouze cenu cukru. I proto volají po jeho odstoupení.

Ceny energií klesají, ale pozor na přehnaný optimismus, radí expert. Kdy hledat nabídku?

Varuji před přehnaným optimismem, v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl energetický expert Jiří Gavor. Dodal, že situace kolem cen energií zatím probíhá mimořádně úspěšně, ale ve hře je řada faktorů. Společně s šéfem Pražské plynárenské Martinem Pacovským poradili, aby si lidé ideálně do léta dodavatele energií i přes nižší ceny neměnili.

Jak donutit řetězce ke zlevnění potravin? Ekonomové mají jednoduchou radu

Když nebudeme některé potraviny kupovat, prodejci je zlevní – jinak by je totiž museli vyhodit. To v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS poradil ekonom Štěpán Křeček zákazníkům, kteří chtějí ušetřit. S tím souhlasí i ekonomka Jana Matesová. Některé supermarkety se zahraničními majiteli podle ní zdražovaly ještě před válkou na Ukrajině.