CNN Prima News Alexandra Udženija

Alexandra Udženija

Výpis příspěvků ke štítku „Alexandra Udženija“

Svobodova aféra s černým kašlem? Arogance moci a bezohlednost, rozčiluje se Farhan

Asi nejznámějším pacientem s černým kašlem v Česku je aktuálně pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na jeho hlavu se snesla vlna kritiky ze všech stran za to, že se i přes svou diagnózu zúčastnil jednání zdravotního výboru. Na páteční zahájení velikonočních trhů už poté raději nepřišel. Stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO) označil Svobodovo chování pro CNN Prima NEWS za „aroganci moci“. Primátor na dotazy redakce nereagoval.

Ať Rakušan sundá dres a zaleze zpátky do šatny, řekla Udženija a přidala seznam jeho kauz

Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) si dal pořádný vlastňák, komentovala nejnovější video hnutí STAN náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS). Někdejší první místopředsedkyně největší vládní strany zároveň sepsala seznam největších kauz hnutí STAN, které zatěžují vládu. Video sklidilo kritiku také od dalších koaličních partnerů.

Rušení linky důvěry? S tím nemáme nic společného, tvrdí Udženija. Zmínila těžké období

S rozhodnutím Psychiatrické nemocnice Bohnice nemůžeme nic dělat. Ve vysílání CNN Prima NEWS to ve spojitosti s koncem provozu linky důvěry sdělila náměstkyně primátora hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS). Zdůraznila, že linka spadá pod nemocnici a město se na jejím financování pouze spolupodílelo. Kdyby se v Bohnicích rozhodli linku znovu obnovit, Praha by podle ní prostředky na spolufinancování provozu našla. Osobně ji mrzí zrušení této služby, kterou na konci roku využívá větší počet lidí, zejména ve spojitosti se střelbou na fakultě.

Linka důvěry v psychiatrické léčebně Bohnice končí. Chybí finance i odborníci

Psychiatrická nemocnice Bohnice v Praze ukončí provoz linky důvěry, na níž odborníci pomáhali lidem s psychickými obtížemi. Nemocnice to oznámila na svém webu spolu s odkazy na obdobné služby. Mluvčí zařízení Alžběta Remrová serveru Novinky.cz řekla, že provoz linky končí kvůli nedostatku financí. Náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS) na síti X uvedla, že problémem je nedostatečné personální pokrytí, pokud nemocnice zajistí odborníky, Praha tuto službu znovu podpoří.

Kriminalita i počet lidí na ulicích v Praze rostou. No go zóny tu nemáme, hájí se Udženija

V Česku meziročně vzrostla kriminalita. Podle statistik Policie ČR až o devět procent. Někteří obyvatelé dokonce upozorňují na takzvané no go zóny, tedy místa, kam se bojí chodit. Náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS) ale v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedla, že tak daleko v metropoli ještě nejsme. „Myslím, že v Praze žádná no go zóna vyloženě není,“ zmínila.

Situace domovů pro seniory je kritická, hrozí scénář středních škol, varuje Udženija

V Praze by do roku 2026 mělo vzniknout až 1 500 nových míst v domovech pro seniory. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí Alexandra Udženija (ODS). Přesto podle ní nejde garantovat, že v metropoli najde místo každý důchodce, protože v mnoha ohledech se situace bude zhoršovat. Mluví i o vztahu s náměstkem Zdeňkem Hřibem (Piráti) nebo o zpoplatnění vjezdu aut do centra velkoměsta.

Metro S i trať na letiště. Noví pražští radní mají velké plány, zatím ale řeší hromadění funkcí

Skoro půl roku si musela Praha počkat na nové vedení města, které by se mělo po čtvrtečním zastupitelstvu mělo ujmout svých funkcí. Pražané se mohou podle koaliční smlouvy Spolu, Pirátů a STAN, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici, těšit například na dostavbu městského okruhu či rozvoj pražského metra. Ještě před nástupem do úřadů však musí někteří zástupci vysvětlovat svou kumulaci funkcí.

Kdo doplní primátora Svobodu? Další strany zveřejnily jména svých zástupců ve vedení Prahy

Po Pirátech zveřejnili v pondělí i další strany jména lidí nominovaných do Rady hlavního města Prahy. Za ODS v ní usedne jako primátor Bohuslav Svoboda, jeho náměstkyní bude Alexandra Udženija a radním pro finance zastupitel Zdeněk Kovářík. V radě Prahy bude za TOP 09 náměstkem primátora se zodpovědností za kulturu europoslanec Jiří Pospíšil a radním pro infrastrukturu Michal Hroza. STAN bude mít ve vznikající radě hlavního města dosavadního náměstka primátora Petra Hlaváčka a radního pro školství a sport Antonína Klecandu.

Největší korupční kauza v historii Prahy, tepe Starosty Udženija z ODS

Poslanec za hnutí STAN Ondřej Lochman a pražští zastupitelé Alexandra Udženija (ODS) a Patrik Nacher (za ANO) se ostře pohádali v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Důvod? Kauza kolem obviněného a nyní již bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN). Zatímco Lochman tvrdí, že aféra je záležitostí jedné radnice, Udženija upozornila, že kauza sahá i mimo hlavní město.

KOMENTÁŘ: ODS v Praze prahne po vítězství. Zmohla se ale jen na oprášení gynekologa

ODS měla v Praze vždy významnou voličskou základnu, velký vliv a moc, už devět let ale ve vedení města není. O to překvapivější je, že za tu dobu nedokázala vychovat nového schopného politika, který by ji letos vedl v komunálních volbách a dotáhl stranu k jasnému vítězství. Občanští demokraté jen oprášili sice zkušeného, ale okoukaného, trochu nudného, téměř osmdesátiletého gynekologa Bohuslava Svobodu, který už jednou primátorem byl. Zaslouží si vůbec vyhrát?