reklama
CNN Prima News Alexandra Udženija

Alexandra Udženija

Výpis příspěvků ke štítku „Alexandra Udženija“

Obyvatelce Prahy vadí kolony v hlavním městě. Hřibův poradce se jí vysmál a čelí kritice

5. září 2021 09:39

Rozkopaná Praha se sice stala terčem vtipů, samotný průjezd hlavním městem v posledních dnech už rozhodně legrační není. Množství rozkopaných silnic a uzavírek nutí řidiče vyrážet na cesty s velkým předstihem. A do zpěvu není ani vedení magistrátu. Naposledy to nejen od občanů schytal poradce primátora Zdeňka Hřiba a šéf Pirátů na Praze 8 Martin Štěrba.

Část ODS chce Novotného na posledním místě kandidátky. Nedají mě tam, reaguje starosta

5. června 2021 20:22

Svérázný řeporyjský starosta Pavel Novotný by měl dostat šanci na posledním místě kandidátky. Myslí si to pražská zastupitelka a někdejší místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Podobný postoj zastávají i někteří další občanští demokraté. Udženija pro CNN Prima NEWS uvedla, že by měl Novotný své chování přehodnotit – i jí vadily jeho výpady vůči spolustraníkům. Podle Novotného je ale mizivá šance, že by se ve volbách objevil. „Nedají mě tam,“ uvedl lakonicky.

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

17. května 2021 23:25

Rada hlavního města Prahy schválila nový klimatický plán, který zahrnuje placení mýtného pro řidiče, kteří budou projíždět centrem. Tuto část plánu však kritizují i někteří členové vládnoucí koalice v Praze jako například zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle něj zavedení mýtného neumožňují současné zákony. „Ekologie nemusí znamenat omezování,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Sedmdesátníci by se od pondělí mohli registrovat, samosprávy však již očkují po svém

26. února 2021 08:02

V pondělí 1. března by měl nastat další posun v očkování českého obyvatelstva. Ministerstvo zdravotnictví se chystá otevřít centrální registrační systém pro občany starší 70 let či pro pracovníky ve školství. Některé kraje či další samosprávy však již nyní organizují očkování nad rámec národní očkovací strategie.

Léčba vzácného onemocnění je na dosah. Rozsvítil se kvůli němu i Tančící dům v Praze

16. února 2021 20:09

Tančící dům v Praze se v pondělí rozsvítil modře při příležitosti Mezinárodního dne Angelmanova syndromu. Pacientům s tímto onemocněním se říká „andělští“. V Česku choroba postihuje zhruba sto lidí, jedním z nich je také čtyřletý Oliver, který se pondělní akce zúčastnil s rodinou. Symbolické osvícení mělo podpořit výzkum, který dává velké šance, že bude možné toto vzácné genetické onemocnění vyléčit.

Sabotujete stavbu metra D i Pražského okruhu, vmetl Hřib zastupitelům ODS

3. září 2020 14:21

Do ostré slovní přestřelky se na Facebooku pustil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se zastupiteli ODS. Vzájemně se osočovali z toho, kdo víc sabotuje důležité dopravní stavby v hlavním městě, jako je metro D nebo Pražský kruh. K obchvatu se sešlo celkem 46 odvolání, a to i z Horních Počernic, kde má ODS starostu. Do něj si primátor lehce rýpl, což spustilo lavinovou reakci v ODS.

Zavírám nepoctivé směnárny, chlubí se Hřib. Asi jako nevěstinec, oponuje Udženija

23. června 2020 13:28

Boj proti nepoctivým směnárnám v Praze pokračuje. Město je ale v pasti smluv z minulosti, stěžuje si primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Přesto se na svém Facebooku pochlubil, že vyjednal zavření dalších takových podniků. „Jestli to zvládá, jako když vyvěšoval, že zavře nevěstinec v tržnici, tak mi to přijde směšné,“ reagovala na jeho oznámení ze sociálních sítí předsedkyně zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

reklama