reklama

Alžběta chce ze Skotska slepit královskou rodinu. Tlačí na Harryho, aby volal bratrovi

Britská královna Alžběta II. jako tradičně v tomto období zamířila do Skotska na hrad Balmoral, kde si v minulosti prožila řadu památných momentů. Teď chce ze středověkého sídla organizovat smíření rozhádané královské rodiny. Bude naléhat hlavně na prince Harryho, aby se ozval svému bratrovi Williamovi.

reklama

Hrad Balmoral má pro královnu magický nádech. Právě zde trávila mládí, učila se tu jezdit na koni a právě tady se zamilovala do prince Philipa, na jehož žádost o ruku na Balmoralu řekla „ano“.

Letos hodlá Alžběta II. na hradě přemýšlet o tom, jak dát zase dohromady rozhádanou britskou rodinu. „Královna chce znovu zpevnit rodinné vazby a nastolit u jejích jednotlivých členů vzájemnou emocionální podporu,“ sdělil pro web Closer Weekly nejmenovaný zdroj blízký královské rodině.

Alžbětu nadále trápí princ Harry, který se se svou ženou Meghan odstěhoval do Kalifornie a rozkmotřil se se zbytkem rodiny. Nejvíce se svým bratrem Williamem, který mu jeho úprk za Atlantik nemůže odpustit. K mírnému zlepšení bratrských vztahů došlo paradoxně na pohřbu prince Philipa, kde si oba princové mohli promluvit.

Teď chce královna jejich vztah ještě vylepšit. „Alžběta urguje Harryho, aby zorganizoval videohovor, zatímco princ Charles, který je také ve Skotsku, se nabídl, že v této záležitosti poslouží jako prostředník. Určitě to chtělo hodně přemáhání, ale souhlasili, že to udělají, jelikož oba milují a respektují královnu,“ doplnil „špeh“.

Konkrétní myšlenky chce ale královna předat také Williamovi, který je po Charlesovi dalším následovníkem britského trůnu. Alžběta ho chce trénovat v tom, jak zvládat budoucí skandály a další těžkosti. „Alžběta si prošla vším, tím dobrým, zlým i ošklivým. Naučila se, jakou sílu má pozitivní myšlení a přístup, když čelíte problémům s hlavou vztyčenou,“ uzavřel zdroj z královského paláce.

Tagy:

Hlavní zprávy

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou
Ekonomika

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

Klíčový povolební hráč. Prezident Miloš Zeman slaví své 77. narozeniny

Prezident republiky Miloš Zeman v úterý slaví své 77. narozeniny. Dvakrát zvolená hlava státu vykonává svou funkci od roku 2013, třebaže v posledních letech nešetřil řadou kontroverzních výroků. V uplynulých dnech se dostal do mediálního prostoru také kvůli své hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici, kde mu bylo diagnostikováno vyčerpání a dehydratace. Odtamtud byl propuštěn minulou středu a tento týden stihl podepsat několik zákonů.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie

K sebevraždě české policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra v poslední den mise ve Varšavě na Frontexu, nedošlo během služby. Tvrdí to česká policie s tím, že vše, co k případu mohla říct, už uvedla a dál není co řešit. Stejně hovoří i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a případ, ke kterému došlo před rokem, je tak podle něj vyřešen. A to i přesto, že podle rodiny byla hlavním důvodem ke skoku z okna šikana na pracovišti.

reklama

Domácí zpravodajství

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

reklama