CNN Prima News americký kongres

americký kongres

Výpis příspěvků ke štítku „americký kongres“

Musí to svinstvo okamžitě odsoudit. Trumpův syn chtěl, aby otec zavrhl útok na Kapitol

Syn poraženého amerického prezidenta Donalda Trumpa chtěl okamžitě po útoku rozběsněného davu na Kapitol, aby otec násilí odsoudil. Vyplývá to z textových zpráv, které byly zveřejněny během slyšení před výborem Kongresu, jenž útok na své sídlo vyšetřuje. Donald Trump Jr. ale nekontaktoval svého otce přímo, apeloval na Marka Meadowse, který řídil Trumpovu kancelář v Bílém domě. Meadows souhlasil, k projevu z oválné pracovny ale nikdy nedošlo.

Trump se s prohrou smířit nehodlá. Poodhalil nástupce, Chicago přirovnal k Afghánistánu

Bývalý americký prezident Donald Trump neustoupí. V interview pro Fox Nation kategoricky odmítl, že by poslední prezidentské klání prohrál. Volby označil za „zmanipulované“ a „zfalšované“. Exprezident také kritizoval migrační politiku svého následovníka, stejně jako bezpečnostní situaci v amerických městech. Současné Chicago neváhal přirovnat k Afghánistánu. Trump se rovněž plánuje zapojit do nadcházejících kongresových voleb. V nich se chce zaměřit na podporu lidí, kteří ponesou „jeho myšlenku“.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Trump hájí chování demonstrantů. Facebook i Twitter mažou jeho příspěvky

Poté, co demonstranti ve středu odpoledne vtrhli do budovy Kapitolu ve Washingtonu, dosluhující prezident Donald Trump prohlásil, že se stále považuje za vítěze. Američané by si podle něj měli tento den pamatovat. V dalším příspěvku na sociálních sítích pak protestující v podstatě hájil. Facebook i Twitter jeho příspěvky mažou. Američtí komentátoři se shodují, že za protesty, při nichž zemřel nejméně jeden člověk, může právě končící prezident.

Boeing je zodpovědný za havárie svých letadel 737 MAX, uvádí americký Kongres

Za smrt 346 lidí, kteří nepřežili havárie letadel Boeing 737 MAX v letech 2018 a 2019, může utajování informací, chybějící výcvik pilotů i velký počet konstrukčních chyb ze strany výrobce. Ve středu to uvedl výbor amerického Kongresu, který záležitost přes 18 měsíců zkoumal. Výtky se netýkají jen americké společnosti, ale také Federálního úřadu pro letectví (FAA). Boeing se prý také snažil závodit s Airbusem a úřad mu umožnil certifikaci vadného stroje.

Trump o Harrisové: Nejpodlejší, nejhroznější a nejnezdvořilejší členka Senátu

Americký prezident Donald Trump řekl, že jej volba senátorky Kamaly Harrisové jako demokratické kandidátky na viceprezidentku překvapila, protože se prý v kampani k jeho rivalovi v boji o Bílý dům Joemu Bidenovi chovala neuctivě a podává průměrné výkony. Na tiskové konferenci Trump političku kritizoval i za její plány a postoje, které podle něj zahrnují zvyšování daní, snižování výdajů na armádu, „socialistický přístup“ ke zdravotnictví či odpor k fosilním palivům.

Nejvyšší soud v USA nepovolil vydat celou zprávu o ruském vlivu na prezidentské volby

Nejvyšší soud USA prozatím nepovolil vydat justičnímu výboru Sněmovny reprezentantů neredigovanou zprávu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera o ruském vlivu na americké prezidentské volby v roce 2016. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters. Podle Reuters nepadne konečné rozhodnutí v této věci před příštími prezidentskými volbami v USA, které se konají v listopadu.