reklama

ATP

Výpis příspěvků ke štítku „ATP“

Absurdní, pohroma. Tak označují tenisté covidový žebříček. Co je jinak a komu pomáhá?

Ti aktuálně nejlepší jsou na nejvyšších místech v žebříčku. Tak to zpravidla bývá, ale doba covidová pořádně zamíchala s pořadím tenistů a tenistek. Speciální ranking, jenž kvůli pandemii vznikl, dost pomáhá hráčům, kteří zářili v roce 2019 a na začátku sezony 2020. Naopak profesionálové s momentálně nejlepší formou nejsou za své nedávné úspěchy dostatečně odměněni. A někteří z nich si na improvizovaný výpočet v poslední době postěžovali.

Comeback krále. Federer rok nehrál a dělal taxikáře, i ve 40 letech chce triumfovat

Poslední zápas odehrál bez pár dní před rokem. Roger Federer se potýkal s problémy se svým pravým kolenem, hned dvakrát musel podstoupit operaci. Letos mu bude čtyřicet, což je věk, ve kterém si už jeho kolegové několik let užívají důchod. On však i po zdravotních trablích nehodlá opouštět scénu. Chce velká vítězství a hrát i na olympiádě, zkrátka nadále bavit lidi tím, co mu jde nejlépe.

Korda a zase Korda. České geny z Floridy jsou čím dál více vidět. V golfu i tenise

Klan Kordů začíná nabírat na síle. Bývalý český tenista Petr Korda má tři děti – Jessicu, Nelly a Sebastiana. Všichni tři poslední dobou čím dál tím jasněji ukazují, že sportovních genů se jim dostalo ve velkém množství. Dcery řádí na golfových hřištích a syn se pomalu, ale jistě stává jako otec hvězdou tenisových kurtů. Po víkendu se teleportoval do první stovky žebříčku.

Djokovič: Musíme tenis zatraktivnit, máme až příliš staré publikum

Současný trend je takový, že jednotlivé grandslamové turnaje přistupují ke krokům, které mají zápasy co nejvíce zkrátit. I tak jsou podle světové jedničky Novaka Djokoviče nedostatečně atraktivní a jejich délka by se měla zredukovat ještě více. Mladí lidé totiž podle 33letého Srba nevydrží sledovat tenisové přenosy dlouho, a proto je průměrný věk diváků 61 let. To však ale není úplně reálné číslo.

Úleva pro Federera. Bez speciálních pravidel by byl v žebříčku nejníže od roku 1999

Pro mnohé je Roger Federer nejlepším tenistou všech dob. 103 získaných trofejí na okruhu ATP, z toho hned 20 pochází z grandslamových akcí. Přestože mu bude příští rok 40 let, nehodlá zatím končit. Otázkou je, v jaké formě v následující sezoně bude – letos totiž odehrál jediný turnaj, a to už v lednu. Je stále součástí elitní desítky žebříčku, ale za to může s trochou ironie děkovat koronaviru, který dočasně změnil pravidlo pro výpočet postavení v „rankingu“.

Americké děti jsou daleko sebevědomější než české, říká tenisový trenér Zoul

Petr Zoul je český tenisový trenér, který vzal rakety, tenisky, kytaru a odjel do Ameriky trénovat. V první části obsáhlého rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisoval rozdíly tréninkového systému v USA, kde více než deset let individuálně připravuje nadějné talenty, a v Česku. Poodkryl provázanost sportovní kariéry a univerzitního vzdělávání v USA, především pro zahraniční studenty. Mluvil také o bývalých českých daviscupových reprezentantech, kteří se usadili na Floridě. Přinášíme vám druhou část našeho třídílného rozhovoru.

reklama