ATP

Výpis příspěvků ke štítku „ATP“

Rusko tu ani příští rok nechceme. Wimbledon zvažuje navzdory velkému pobouření další zákaz

14. července 2022 06:59

Ironií osudu se stalo, že letošní Wimbledon, ze kterého byli kvůli válce na Ukrajině vyškrtnuti ruští hráči, vyhrála tenistka narozená v Moskvě Jelena Rybakinová. Pokud by chtěl nejslavnější turnaj v příštím roce opanovat mezi muži například Daniil Medveděv – světová jednička – bude se muset zřejmě také poohlížet po změně občanství. Pořadatelé travnatého grandslamu totiž zvažují, že zákaz aplikují i v sezoně 2022.

Tenisté chystají zúčtování s Wimbledonem, nelíbí se jim vyloučení Rusů. Hrozí bojkot?

11. května 2022 12:38

Britská vláda vytrvale tlačila na pořadatele největšího tenisového turnaje Wimbledonu a uspěla. Na travnatém grandslamu se nemohou kvůli válce na Ukrajině představit ruští a běloruští hráči. Když v dubnu padlo rozhodnutí, asociace ATP i WTA okamžitě vyjádřily jasný nesouhlas. Zvláště v první jmenované se nyní kují pikle, jak Wimbledonu rázný krok oplatit.

Jako od Smithe. Naštvaný tenista vlepil soupeři facku, následovala šarvátka

6. dubna 2022 14:14

Facky padají i na nečekaných místech, jak ukázalo předávání filmových cen Oscar, na kterých hollywoodský herec Will Smith udeřil moderátora a svého kolegu z branže Chrise Rocka. Rána rukou do tváře není obvyklá ani pro tenis, často označovaný jako gentlemenský sport. Přesto na juniorském turnaji ve frustraci z porážky jeden hráč vlepil při setkání u sítě soupeři pohlavek.

Dříve rakety a struny, teď tohle. Ukrajině pomáhá další tenista, hlavu trefí na 25 metrů

17. března 2022 14:24

Dříve rakety a struny, teď tohle, napsal na sociální síť někdejší ukrajinský tenista Alexandr Dolgopolov. A bylo jasno. Bývalý třináctý tenista světa ještě před zahájením ruské invaze tušil, že Ukrajinu čekají těžké časy. A tak sebral rodinu a z Kyjeva zamířil do Turecka. Odtud sledoval spoušť po raketách, bombách a kulkách armády Vladimira Putina a rozhodl se do vlasti vrátit poté, co absolvoval individuální výcvik. Napodobil tak kolegu z branže Sergeje Stachovského.

Z Dubaje přímo do války. Nechci, aby Ukrajina zmizela z mapy, říká tenista Stachovskij

4. března 2022 11:14

Velmi silný rozhovor poskytl CNN Sergej Stachovskij. V lednu uzavřel svoji tenisovou kariéru na grandslamovém turnaji Australian Open. Ve chvíli, kdy jeho zemi násilně napadla ruská armáda, byl na dovolené v klidné Dubaji. Po důkladném promyšlení se vydal bránit Ukrajinu. „Žena byla zoufalá, a i když rozumí mé motivaci, bere můj odchod do boje jako zradu,“ řekl už z ostřelovaného Kyjeva otec tří dětí.

Djokovič se vrátil, jásají fanoušci v Dubaji. Můj mediální obraz ale není dobrý, přiznal

22. února 2022 13:49

Na začátku prosince se Srbskem válčil v Davis Cupu, chtěl si dát měsíc pauzu a pak se pokusit obhájit titul na Australian Open. Tenista Novak Djokovič si nakonec absenci na kurtech vinou deportace z Austrálie o dost protáhl. Až v pondělí si odškrtl první soutěžní zápas v roce 2022. V Dubaji se mu dostalo vřelého přijetí, samotná srbská jednička zvládla návrat skvěle. Otázkou je, jak to bude po skončení turnaje ve Spojených arabských emirátech.

Tenisovému šampionovi hrozí bankrot. Otec měl Del Potrovi ukrást 30 milionů dolarů

18. ledna 2022 19:13

Už ve 20 letech dosáhl argentinský tenista Juan Martin del Potro na obrovský úspěch, když na US Open ukončil nadvládu Rogera Federera a vyhrál trofej. Mělo se za to, že jde jen o první pozdrav, který bude následovaný mnoha dalšími. Žádný grandslamový titul ale charismatický chlapík, jehož kariéru opakovaně brzdí zranění, už nepřidal, na kurtech se představil naposledy v roce 2019. A nyní musí řešit další problém, který následoval tragickou zprávu. Hrozí mu bankrot.