reklama

Australská fotografka pomáhá hledat domovy „neumístitelným“ zvířatům

Australanka Alex Cearns je známou zvířecí fotografkou. Každý rok vyfotí více než tisíc zvířat. Její práce však neposkytuje jen potěchu oku, pomáhá i hledat domovy pro psy a kočky se zdravotním postižením. Mezi její klienty totiž nepatří jen milovníci zvířat, ale i útulky.

reklama

Sbírka fotografií „Dokonale nedokonalí: Psí portréty nezdolnosti a lásky“ zobrazuje desítky chlupáčů, kteří se v životě potýkají s tělesnými překážkami, a přesto jsou plní lásky a odhodlání. Aryah, která je hluchá na jedno ucho, má deformovanou tvář a přišla o jedno oko, je pořád laskavá a mírná. Mya oslepla kvůli zákalu na obě oči, ale její ostatní smysly zbystřily. Jakka někdo vyhodil do popelnice kvůli jeho postiženým nohám – naštěstí jeho pláč zaslechli kolemjdoucí dřív, než bylo pozdě. Nebo Bali Pip, která trpí demodexem, ale život žije naplno.

„Mám ráda každé zvíře, které jsem měla tu čest fotografovat, ale ti, které považujeme za ‚jiné‘ mají v mém srdci zvláštní místo. Jsou to bytosti, které přišly o nohu, narodily se bez očí nebo mají stále jizvy po předchozím týrání. Většina zvířat, která se s ‚neduhy‘ narodí, na nich nelpí,“ vysvětluje Alex. „Přizpůsobí se svému tělo bez námitek a jsou rozhodnuti přežít. Chtějí se do všeho zapojit, jak jen to jde, a úplně stejně jako zdravá zvířata. Houževnatost, se kterou nepřízeň osudu zdolávají mě nepřestává fascinovat,“ dodává.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama