reklama

Auto se čtyřmi lidmi skončilo ve výkopu. Najednou letíme a zeď, popsal spolujezdec

Kuriózní nehodu řešili v noci na úterý policisté v pražských Modřanech. V hlubokém výkopu na silnici tam skončilo osobní auto se čtyřčlennou posádkou. Spolujezdkyni museli ošetřit záchranáři, o automobil se zase postarali hasiči, kteří ho vytáhli pomocí těžké techniky.

reklama

Bylo krátce před půlnocí, když policisté a hasiči vyráželi do ulice Československého exilu k nahlášené nehodě. Když dorazili na místo, byli poměrně překvapení – v hlubokém výkopu bylo „zaparkované“  osobní auto. „Já jsem byl na mobilu a najednou letíme a pak zeď. Nějak jsme vylezli a přijela policie,“ prohlásil spolujezdec.

K tématu

Jak pro CNN Prima NEWS popsal sám řidič, nestihl zareagovat na značení, které před výkopem bylo, a místo toho, aby jel podle něj, pokračoval rovně. „Jel jsem rychle a abych neohrozil další lidi, sjel jsem ke krajnici,“ uvedl. Auto pak vletělo přímo do jámy, která je v silnici kvůli opravě podchodu.

„Původně nám bylo oznámeno, že se při této havárii zranila jedna osoba. Skutečně rychlá záchranná služba jednu dívku odvezla do nemocnice, nicméně po ošetření byla tato propuštěna bez nutnosti hospitalizace a neměla žádné zranění,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Auto mělo po nárazu do betonové stěny zničenou přední část, škoda byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun. Problém ale byl, jak osobák z výkopu dostat ven. Nakonec si s tím poradili hasiči, kteří k vyproštění havarovaného vozu přivolali i jeřáb.

K tématu

Policisté také začali zjišťovat, co vlastně nehodu způsobilo a jestli třeba schopnosti 20letého řidiče nebyly něčím ovlivněny. „Policisté provedli u řidiče jak dechovou zkoušku, tak test na drogy. Obě dvě tyto zkoušky byly negativní,“ doplnil Daněk.

Na staveništi skončil i řidič v Benešově

Podobnou nehodu, kdy šofér skončil také na staveništi, řešili policisté v noci na úterý také v Benešově. V tomto případě seděl za volantem 31letý muž. „Jel Konopišťskou ulicí směrem na most přes železnici, vjel přes zákazové dopravní značky na staveniště, kde narazil do oplocení. V autě s ním seděla spolujezdkyně. V danou dobu se prý spolu hádali,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zda právě to byl důvod jeho nepozornosti, není jasné. Podle policistů byl ale řidič pod vlivem drog, navíc prý nebyl schopný předložit ani řidičský průkaz. Ani při této nehodě se nikdo nezranil.

Další hlavní zprávy

Takový zápas vás prodá, říká Šmicer před odvetou Slavie s Leicesterem
Další selhání státu: Nemocnice má vakcínu, přesto nemůže očkovat seniory 70+
Bizarní úrazy fotbalistů: Příprava steaku, nezatažená ruční brzda i sledování televize
Čísla nově nakažených prudce rostou. Vláda rozhodne o zpřísnění opatření
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
reklama
reklama
Vláda celý den napíná národ, jestli bude tvrdý lockdown. Výsledek není, ministři mlčí

Vláda

Domácí zpravodajství

Řada rodičů s pravidelným testováním dětí nesouhlasí. Varují i odborníci
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Další články
reklama
reklama