reklama

Auto se čtyřmi lidmi skončilo ve výkopu. Najednou letíme a zeď, popsal spolujezdec

Kuriózní nehodu řešili v noci na úterý policisté v pražských Modřanech. V hlubokém výkopu na silnici tam skončilo osobní auto se čtyřčlennou posádkou. Spolujezdkyni museli ošetřit záchranáři, o automobil se zase postarali hasiči, kteří ho vytáhli pomocí těžké techniky.

reklama

Bylo krátce před půlnocí, když policisté a hasiči vyráželi do ulice Československého exilu k nahlášené nehodě. Když dorazili na místo, byli poměrně překvapení – v hlubokém výkopu bylo „zaparkované“  osobní auto. „Já jsem byl na mobilu a najednou letíme a pak zeď. Nějak jsme vylezli a přijela policie,“ prohlásil spolujezdec.

Jak pro CNN Prima NEWS popsal sám řidič, nestihl zareagovat na značení, které před výkopem bylo, a místo toho, aby jel podle něj, pokračoval rovně. „Jel jsem rychle a abych neohrozil další lidi, sjel jsem ke krajnici,“ uvedl. Auto pak vletělo přímo do jámy, která je v silnici kvůli opravě podchodu.

„Původně nám bylo oznámeno, že se při této havárii zranila jedna osoba. Skutečně rychlá záchranná služba jednu dívku odvezla do nemocnice, nicméně po ošetření byla tato propuštěna bez nutnosti hospitalizace a neměla žádné zranění,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Auto mělo po nárazu do betonové stěny zničenou přední část, škoda byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun. Problém ale byl, jak osobák z výkopu dostat ven. Nakonec si s tím poradili hasiči, kteří k vyproštění havarovaného vozu přivolali i jeřáb.

Policisté také začali zjišťovat, co vlastně nehodu způsobilo a jestli třeba schopnosti 20letého řidiče nebyly něčím ovlivněny. „Policisté provedli u řidiče jak dechovou zkoušku, tak test na drogy. Obě dvě tyto zkoušky byly negativní,“ doplnil Daněk.

Na staveništi skončil i řidič v Benešově

Podobnou nehodu, kdy šofér skončil také na staveništi, řešili policisté v noci na úterý také v Benešově. V tomto případě seděl za volantem 31letý muž. „Jel Konopišťskou ulicí směrem na most přes železnici, vjel přes zákazové dopravní značky na staveniště, kde narazil do oplocení. V autě s ním seděla spolujezdkyně. V danou dobu se prý spolu hádali,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zda právě to byl důvod jeho nepozornosti, není jasné. Podle policistů byl ale řidič pod vlivem drog, navíc prý nebyl schopný předložit ani řidičský průkaz. Ani při této nehodě se nikdo nezranil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

reklama