reklama

Auto se čtyřmi lidmi skončilo ve výkopu. Najednou letíme a zeď, popsal spolujezdec

Kuriózní nehodu řešili v noci na úterý policisté v pražských Modřanech. V hlubokém výkopu na silnici tam skončilo osobní auto se čtyřčlennou posádkou. Spolujezdkyni museli ošetřit záchranáři, o automobil se zase postarali hasiči, kteří ho vytáhli pomocí těžké techniky.

reklama

Bylo krátce před půlnocí, když policisté a hasiči vyráželi do ulice Československého exilu k nahlášené nehodě. Když dorazili na místo, byli poměrně překvapení – v hlubokém výkopu bylo „zaparkované“  osobní auto. „Já jsem byl na mobilu a najednou letíme a pak zeď. Nějak jsme vylezli a přijela policie,“ prohlásil spolujezdec.

K tématu

Jak pro CNN Prima NEWS popsal sám řidič, nestihl zareagovat na značení, které před výkopem bylo, a místo toho, aby jel podle něj, pokračoval rovně. „Jel jsem rychle a abych neohrozil další lidi, sjel jsem ke krajnici,“ uvedl. Auto pak vletělo přímo do jámy, která je v silnici kvůli opravě podchodu.

„Původně nám bylo oznámeno, že se při této havárii zranila jedna osoba. Skutečně rychlá záchranná služba jednu dívku odvezla do nemocnice, nicméně po ošetření byla tato propuštěna bez nutnosti hospitalizace a neměla žádné zranění,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Auto mělo po nárazu do betonové stěny zničenou přední část, škoda byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun. Problém ale byl, jak osobák z výkopu dostat ven. Nakonec si s tím poradili hasiči, kteří k vyproštění havarovaného vozu přivolali i jeřáb.

K tématu

Policisté také začali zjišťovat, co vlastně nehodu způsobilo a jestli třeba schopnosti 20letého řidiče nebyly něčím ovlivněny. „Policisté provedli u řidiče jak dechovou zkoušku, tak test na drogy. Obě dvě tyto zkoušky byly negativní,“ doplnil Daněk.

Na staveništi skončil i řidič v Benešově

Podobnou nehodu, kdy šofér skončil také na staveništi, řešili policisté v noci na úterý také v Benešově. V tomto případě seděl za volantem 31letý muž. „Jel Konopišťskou ulicí směrem na most přes železnici, vjel přes zákazové dopravní značky na staveniště, kde narazil do oplocení. V autě s ním seděla spolujezdkyně. V danou dobu se prý spolu hádali,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Zda právě to byl důvod jeho nepozornosti, není jasné. Podle policistů byl ale řidič pod vlivem drog, navíc prý nebyl schopný předložit ani řidičský průkaz. Ani při této nehodě se nikdo nezranil.

Další hlavní zprávy

Politika

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

I v letošních volbách do Senátu, které proběhnou 2. a 3. října, se vyrojila celá řada známých a výrazných osobností, které chtějí funkci senátora získat. O přesun z Poslanecké sněmovny do horní komory Parlamentu se pokouší mimo jiné Miroslava Němcová (ODS), o návrat do politiky pak usilují bývalý mluvčí Václava Havla Michael Žantovský či exministr kultury Vítězslav Jandák. Uspět chce také například bývalá ombudsmanka Anna Šabatová či bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný.

reklama
ON-LINE: Dostanete se do karantény v průběhu volebních dnů? Hlasovat nebudete
Volby by vyhrálo ANO, druzí Piráti mají půlku hlasů. SPD či TOP 09 by poslance neměly
Vynalézavost jako v Ďolíčku. Fanoušci Rigy sledovali zápas s Celtikem z autobusu
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření se od čtvrtka mění a co nadále platí?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bary musely poprvé zavřít v deset, nařízení dodržovaly. Řada z nich už ale neotevře
Flegr: Do deseti dnů máme vyčerpané kapacity nemocnic, okamžitě vyhlasme lock down
Další články
reklama
reklama