CNN Prima News automobilový veterán

automobilový veterán

Výpis příspěvků ke štítku „automobilový veterán“

Vzácná Tatra 613 Speciál byla za socialismu českým Rolls-Roycem. Teď jde do dražby

28. října 2022 11:45

S osobní limuzínou Tatra 613 se tradičně pojí přídomek „papalášská“, tím pravým vrcholem luxusu bylo její exkluzivní provedení Speciál. V hlubokých normalizačních časech nabídlo klimatizaci, elektrické stahování oken, minibar či špičkové autorádio. Nechyběla také přední světla nebo zpětná zrcátka z nejdražšího Mercedesu.

Nejdřív veksl, potom zábava: Před 40 lety měl premiéru legendární Ford Sierra

2. října 2022 18:46

V dávném roce 1982 se narodila legenda, která rozbila obraz Fordů jako dobrých a rychlých, ale poněkud nudných aut. Dnešní čtyřicátníci si ji dobře pamatují v tisícových počtech i z našich silnic, vydržela totiž nezestárnout mnohem déle, než bývá v branži zvykem. Čerstvé čtyři křížky na zádech má Ford Sierra, auto, které měnilo i českou automobilovou historii.

Unikátní české auto se v USA prodalo za 8,5 milionu. Jezdil s ním Oldřich Nový

23. srpna 2022 21:19

Na světoznámé veteránské aukci v kalifornském Monterey byl vydražen jedinečný český kabriolet Aero 50 Dynamik, jeden ze dvou existujících vozů předválečné české značky s karoserií od firmy Sodomka. Prodaný vůz byl před třiceti lety objeven v arizonské poušti a následně nákladně restaurován. Nový majitel si s aerovkou kupuje i kus české filmové historie, protože se stejným vozem jezdil ve filmu Valentin Dobrotivý z roku 1942 nezapomenutelný Oldřich Nový.

Automobiloví veteráni se konečně dočkají specifického havarijního pojištění

18. července 2022 15:20

Majitelé veteránských vozidel, tedy těch starších třiceti let, se do nynějška potýkali s komplikovaným pojišťováním svých plechových pokladů. Drtivá většina pojišťovacích produktů totiž není uzpůsobena specifickým vlastnostem a potřebám jejich aut a motocyklů. „Dvanáctinové“ povinné ručení sice už nějaký čas funguje, nyní se ale konečně blýská na lepší časy i v případě havarijních pojistek.

Třaskavé natáčení Grand Tour: Clarkson řídil slavnou Škodu, Hammond boural v české formuli

27. června 2022 15:38

Slovensko a Polsko v těchto dnech hostí natáčení světově populární motoristické show The Grand Tour s někdejšími moderátory kultovního Top Gearu Jeremym Clarksonem, Richardem Hammondem a Jamesem Mayem. Clarkson si v rámci akce na letišti v Piešťanech zajezdil s historickou závodní Škodou 1100 OHC, Hammond v Poznani odepsal formuli českého sběratele.

Tour auto je starší sestra Tour de France. Auta jako tady hned tak nepotkáte

22. května 2022 10:15

Mille Miglia, Targa Florio, Le Mans… O všech těchto legendách mezi vytrvalostními závody už jste nejspíš slyšeli a dost možná jste je i navštívili. Tour Auto je méně provařený, ale o to víc fascinující podnik. Letos jsme vyrazili právě na něj a tisíce kilometrů nepoznanými kouty sladké Francie ve společnosti závodních legend minulosti stály za to.