CNN Prima News autonomní auta

autonomní auta

Výpis příspěvků ke štítku „autonomní auta“

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.

Jak zlepšit bezpečnost samořiditelných aut? Naučit umělou inteligenci strachu, navrhují vědci

Fyziologické reakce vyvolané strachem pomáhají lidem provádět kritická rozhodnutí a být ve střehu v nejrůznějších krizových situacích, k nimž nezřídka dochází třeba během řízení. Na tomto předpokladu postavili výzkumníci společnosti Microsoft svou novou studii a prostřednictvím něj chtějí dosáhnout lepších rozhodovacích procesů u samořiditelných (bezpilotních) automobilů, informoval server Daily Mail.

Česká stopa na vývoji autonomního řízení. Práci vyvojářů z ČVUT testuje v praxi světoznámá automobilka

Tuzemští vývojáři z Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) spolupracují na vývoji autonomního (bezpilotního) řízení pro světoznámou automobilku. V současné době jejich poznatky a návrhy reálně testují v Japonsku. „První vlaštovky“ v oblasti samořiditelných vozů uvedené do praxe očekávají tuzemští vývojáři velmi brzy. Jejich první aplikace by mohla posloužit na dálnicích.