autor

Výpis příspěvků ke štítku „autor“

Jo Nesbø: Jako autor si musím pokládat otázku, zda někoho neponoukám ke zločinům

6. prosince 2021 19:41

Uznávaný a celosvětově oblíbený norský spisovatel Jo Nesbø se proslavil zejména svými detektivkami ze skandinávského prostředí. Ve svých knihách detailně popisuje mnohdy hrůzostrašné momenty, proto si pokládá otázku, zda někoho svými příběhy neponouká ke zločinům. „Každý autor, který píše fikci, nad tím musí přemýšlet,“ sdělil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS..

Spisovatel, který předpověděl pandemii: Je to noční můra. Má fikce se uskutečňuje

25. března 2021 22:35

O francouzském autorovi detektivních románů Francku Thilliezi se tvrdí, že současnou pandemii předpověděl již před lety. „Neznámý virus, který se nepředvídatelně šíří a útočí na všechny. Přežijí jen ti nejodolnější, slabí zemřou,“ napsal Thilliez ve své knize Pandemie, která vyšla v roce 2015. „Rozhodně jsem si nepředstavoval, že se pandemie rozšíří do celého světa stejně jako v mé knize. Má fikce se stává skutečností,“ uvedl francouzský spisovatel v pořadu Interview.

Královna českého textu Jiřina Fikejzová zemřela. Psala pro Pilarovou i Gotta

2. září 2020 15:43

Ve věku 93 let ve středu zemřela textařka Jiřina Fikejzová. ČTK to řekl její syn Daniel Fikejz. Texty Jiřiny Fikejzové zpíval či zpívají Milan Chladil, Yvetta Simonová, Waldemar Matuška, Karel Gott, Eva Pilarová, Václav Neckář, Marta Kubišová či Marie Rottrová. Fikejzová v mládí sama vystupovala s kapelou a v 50. letech byla úspěšnou reprezentantkou v atletice.