reklama

Baba Stehlíková, pokojíčky na Hradě i královna Jiřka. To nejlepší z Co Čech, to politik

Hudebníci a politici Michael Kocáb a František Ringo Čech se v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS postarali o řadu výrazných hlášek. Přečtěte si ty nejlepší z nich.

reklama

Kocáb k Remkovi: Mám problém s komunisty

„Oba dva si to zaslouží. Jiřka je královna české zábavy. Remek je náš úspěšný astronaut, mám ho rád,“ řekl k avizovanému vyznamenání herečky Jiřiny Bohdalové a bývalého astronauta Vladimíra Remka hudebník František Ringo Čech. Dvojice má obdržet Řád bílého lva.

„Je to královna herectví, filmu, komiky, orientují se na ni generace dětí. Je to bezesporu úplně na místě. Co se týče Remka, astronaut je výrazný argument, ale mám problém s komunisty,“ reagoval na vyznamenání Bohdalové a Remka Michael Kocáb.

„Vždycky se najdou kreténi, kteří jsou proti všemu. Většinou by to taky chtěli a nevyšlo na ně,“ řekl ke kritikům, kterým mnohdy vadí někteří vyznamenaní, Ringo Čech.

Ringo Čech o Stehlíkové: Vylila ze sebe jed, baba

„Ta šance vrhnout se na člověka, kterého se v podstatě báli... Když tam byli, tak u něj klečeli,“ opřel se Ringo Čech do senátorů, kteří hovoří o možnosti aplikace článku Ústavy 66, kterým by odebrali prezidentovi jeho pravomoce ze zdravotních důvodů.

„Považoval jsem to za nechutnost a ukvapenost. Myslím, že manželky těch senátorů se už dívaly dalekohledem na Hrad a říkaly si, kde budou mít pokojíčky,“ dodal ke kritice senátorů Ringo Čech.

„Není možné, aby (Vratislav) Mynář či kdokoliv z kanceláře prezidenta republiky domněle či fakticky úřadoval za hlavu státu,“ nechal se slyšet Michael Kocáb.

„Z toho čiší taková zloba. Vylila ze sebe jed, baba,“ prohlásil Ringo Čech na adresu lékařky Džamily Stehlíkové. Vadí mu její slova o zdravotním stavu prezidenta Zemana.

„Mynář udělal chybu, že se tomu nepostavil čelem. Měl říct lékařskou zprávu a byl by klid,“ zhodnotil František Ringo Čech chování kancléře Mynáře.

„Je to neuvěřitelné, ale Ovčáček, bývalý prokomunistický novinář, se zaštítil biblí. Ale budiž, je to vtipný. A vůbec se Ovčáčkovi směji skoro pokaždé,“ řekl Kocáb na adresu mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, který na sociálních sítích často sdílí právě biblické citáty a pokračuje v tom i během Zemanovy hospitalizace.

Ringo Čech: Ctí a úspěchy je prezident na vrcholu

„Jeho sen to je. Není kam výš, ani finančně a mocensky. Ctí a úspěchy je prezident na vrcholu,“ řekl František Ringo Čech k možné kandidatuře premiéra Andreje Babiše na prezidenta.

„Nezapomeňme, že podpora Miloše Zemana by byla významná v případě Babiše. Jestliže ji nedostane, má malou šanci,“ dodal Ringo Čech k možné Babišově kandidatuře.

„Piráti drželi vlajku aktivního odporu proti Babišově vládě. Byli to takoví zbrojnoši husitského typu. Pak díky preferenčním hlasům dopadli jak sedláci u Chlumce a mají čtyři poslance,“ řekl Michael Kocáb k pirátskému neúspěchu ve volbách.

Tagy:
prezident Andrej Babiš Miloš Zeman Piráti volby CNN Prima NEWS Michael Kocáb volby 2021 František Ringo Čech Džamila Stehlíková Co Čech, to politik!

Hlavní zprávy

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama