reklama

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

reklama

„Ovčáček začínal v komunistických Haló novinách a nyní dává na sociální sítě biblické citáty. To vypadalo, že se s ním (Zemanem) loučí,“ připomněl Kocáb Ovčáčkovy žalmy v době, kdy se na veřejnosti objevilo video bezvládného prezidenta při převozu do nemocnice. Podle něj tímto Ovčáček předvedl „skvělý herecký výkon“.

I podle Ringo Čecha je Ovčáček „velmi vtipný člověk“, který často musí odrážet útoky kritiků. „On je sám voják v poli, dělá co může,“ hájil ho Ringo Čech s tím, že na sociálních sítích mu nemůže pomoci kancléř Vratislav Mynář, který také často čelí kritice. Zejména pak v posledních dnech kvůli mlžení kolem hospitalizace prezidenta.

„Je to neuvěřitelné, ale Ovčáček, bývalý prokomunistický novinář, se zaštítil biblí. Ale budiž, bylo to vtipné,“ dodal Kocáb s tím, že se Ovčáčkovi „směje skoro pokaždé“.

Dává Babiš od Zemana a spol. ruce pryč?

Kocáb se mimo jiné v pořadu Co Čech, to politik! pousmál nad návštěvou premiéra Andreje Babiše v Lánech den po sněmovních volbách. „Ta Babišova návštěva... V jeden moment to ukazovalo snad na to, že ho (Zemana) tam Babiš uškrtil. Jak to, že nevěděli hodinu před tím, že tam premiér nemůže přijet, protože prezident je v žalostném stavu? Přijmou ho tam, Babiš odchází zadními dveřmi a Zemana odváží na JIPku,“ kroutil hlavou bývalý ministr pro lidská práva.

Ringo Čech se zase ve vysílání CNN Prima NEWS pozastavil nad premiérovou kritikou směrem k Zemanovu okolí. Přišlo mu, že začal od Zemana a jeho okolí dávat ruce pryč, s čímž Kocáb souhlasí.

Babiš se podle bývalého poslance Federálního shromáždění začal takto vyjadřovat až v okamžiku, kdy zjistil, že mu Zeman k pokračování ve funkci premiéra nepomůže. „Najednou on, který tam byl až retroskopicky často, Mynáře háže přes palubu,“ připomíná Kocáb společně s odebráním diplomatického pasu Zemanovu kontroverznímu poradci Martinu Nejedlému.

Tagy:
Andrej Babiš Miloš Zeman Jiří Ovčáček Vratislav Mynář Martin Nejedlý Ústřední vojenská nemocnice Michael Kocáb ÚVN František Ringo Čech Co Čech, to politik!

Hlavní zprávy

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test
Koronavirus

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Česko v životní úrovni překonalo Španělsko. Má i nejnižší nezaměstnanost v EU

Životní úroveň v Česku se i přes pandemii koronaviru přiblížila loni průměrné úrovni zemí EU. Hrubý domácí produkt na obyvatele v paritě kupní síly stoupl loni na 94 % EU z předchozích 92 %. Česko je tak na úrovni Itálie a nad úrovní Portugalska (77 %) a Španělska (86 %). Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Nejnižší byla tato úroveň v Bulharsku, kde činila 55 % průměru EU. Nejvyšší úroveň pak má s 266 % Lucembursko.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama