Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

Hudebník a politický aktivista Michael Kocáb.

Co Čech, to politik! (1026)

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

„Ovčáček začínal v komunistických Haló novinách a nyní dává na sociální sítě biblické citáty. To vypadalo, že se s ním (Zemanem) loučí,“ připomněl Kocáb Ovčáčkovy žalmy v době, kdy se na veřejnosti objevilo video bezvládného prezidenta při převozu do nemocnice. Podle něj tímto Ovčáček předvedl „skvělý herecký výkon“.

I podle Ringo Čecha je Ovčáček „velmi vtipný člověk“, který často musí odrážet útoky kritiků. „On je sám voják v poli, dělá co může,“ hájil ho Ringo Čech s tím, že na sociálních sítích mu nemůže pomoci kancléř Vratislav Mynář, který také často čelí kritice. Zejména pak v posledních dnech kvůli mlžení kolem hospitalizace prezidenta.

„Je to neuvěřitelné, ale Ovčáček, bývalý prokomunistický novinář, se zaštítil biblí. Ale budiž, bylo to vtipné,“ dodal Kocáb s tím, že se Ovčáčkovi „směje skoro pokaždé“.

Dává Babiš od Zemana a spol. ruce pryč?

Kocáb se mimo jiné v pořadu Co Čech, to politik! pousmál nad návštěvou premiéra Andreje Babiše v Lánech den po sněmovních volbách. „Ta Babišova návštěva... V jeden moment to ukazovalo snad na to, že ho (Zemana) tam Babiš uškrtil. Jak to, že nevěděli hodinu před tím, že tam premiér nemůže přijet, protože prezident je v žalostném stavu? Přijmou ho tam, Babiš odchází zadními dveřmi a Zemana odváží na JIPku,“ kroutil hlavou bývalý ministr pro lidská práva.

Ringo Čech se zase ve vysílání CNN Prima NEWS pozastavil nad premiérovou kritikou směrem k Zemanovu okolí. Přišlo mu, že začal od Zemana a jeho okolí dávat ruce pryč, s čímž Kocáb souhlasí.

Babiš se podle bývalého poslance Federálního shromáždění začal takto vyjadřovat až v okamžiku, kdy zjistil, že mu Zeman k pokračování ve funkci premiéra nepomůže. „Najednou on, který tam byl až retroskopicky často, Mynáře háže přes palubu,“ připomíná Kocáb společně s odebráním diplomatického pasu Zemanovu kontroverznímu poradci Martinu Nejedlému.

Tagy: