Babiš ostře o superdebatě: Pavel byl arogantní. Musím dát za pravdu Nerudové

Petr Pavel se směrem k Danuši Nerudové choval arogantně, prohlásil expremiér Andrej Babiš ohledně středeční superdebaty na CNN Prima NEWS. Opět zdůraznil, že oba jeho hlavní rivalové nemají dostatek politických zkušeností. Zklamaní byli z předvolební superdebaty i ostatní kandidáti.

„Musím dát za pravdu paní Nerudové, že někteří muži se k ženám nechovají galantně ani slušně. Pan Pavel se k ní skutečně slušně nechoval. Byl velice arogantní, což mě mrzí, protože si myslím, že muži musí být k ženám vždy galantní,“ řekl Babiš exkluzivně pro CNN Prima NEWS.

„Myslím si, že kandidáti na prezidenta by měli za sebou mít politickou kariéru,“ dodal expremiér. Podle něj jeho protikandidáti mluví o něčem, co nezažili, a říkají pouze to, co se naučili.

Babiš účast v předvolební debatě na CNN Prima NEWS odmítl, přišli jen Pavel a Nerudová. Předešlé diskuze se zúčastnili všichni zbylí kandidáti, včetně Josefa Středuly, který z boje o Pražský hrad v neděli odstoupil.

Zklamání z favoritů

„Od debaty jsem si sliboval silná politická témata, místo toho jsem s rozpaky pozoroval prázdný stolek Andreje Babiše, který nepřišel do studia. Babiš nepřišel, Pavel se neprosadil jako lídr a u Nerudové bylo vidět, že se má ještě hodně co učit,“ komentoval debatu dvou ze tří favoritů senátor Pavel Fischer.

I ostatní kandidáti byli z diskuze zklamaní. „Byla to především debata o nich, a ne o problémech lidí v České republice,“ uvedl bývalý rektor Univerzity Karlovy lékař Tomáš Zima. Podle podnikatele Karla Diviše byla diskuze nedůstojná pro volbu hlavy státu. Údajně se nedozvěděl, jaké mají kandidáti vize.

Flanelka za čokoládu

Pavel a Nerudová si před začátkem superdebaty favoritů předali dary na důkaz vzájemného respektu. Nerudová od generála ve výslužbě dostala flanelovou košili, která se stala symbolem jeho kampaně. „Až si někdy budete užívat volný čas, kupříkladu na chalupě, tak si jej užijte třeba ve flanelce,“ popřál Pavel Nerudové.

„Poslední dny kampaně jsou velmi náročné, všichni mají nervy na pochodu, tak já jsem si vám dovolila přinést čokoládu, abyste si obalil nervy,“ řekla při předání svého dárku Nerudová, která se podle Pavlových slov „trefila“ do jeho gusta.

Generál ve výslužbě poté překvapil, když donesl dárek i absentujícímu Babišovi. Tomu daroval svou červenou kšiltovku s nápisem „generál“. „On má rád červené čepice, tak jsem mu jednu přinesl,“ zavtipkoval Pavel.

Tagy: