Babiš: Zemanův stav není vážný. Do nemocnice nastoupil po dohodě s lékaři

Česká republika i další státy ze zahraničí s napětím sledují zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, který je od úterý hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Premiér Andrej Babiš (ANO), který si ještě v úterý o hlavu státu dělal starosti, však uvedl, že Zemanův zdravotní stav není vážný. Prezident prý do nemocnice nastoupil po dohodě s lékaři.

„Jsem informován o zdravotním stavu pana prezidenta. Myslím, že nejsou žádné obavy na místě. Není a ani nikdy nebyl jeho zdravotní stav vážný. Nastoupil do nemocnice po konzultaci s lékaři,“ řekl Andrej Babiš Rádiu Impuls. „Není potřeba spekulovat, že pan prezident má nějaký problém,“ dodal.

Předseda vlády přitom ještě v úterý napsal na Twitter: „Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana a přeji mu vše dobré, ať je brzy zdravý, plný sil a elánu. ÚVN je podle mě to nejlepší pracoviště v naší zemi a jsem rád, že je v těch nejlepších rukou.“

Důvod, proč Zeman do střešovické nemocnice přijel, jeho mluvčí Jiří Ovčáček nekomentoval. „Bylo by lepší, kdyby pan mluvčí dal nějakou pozitivní zprávu. Nevím, já mu snad napíšu,“ poznamenal premiér.

Dělá mluvčí svou práci?

Ovčáček byl přitom na Twitteru aktivní. Na zmíněné sociální síti komentoval návštěvu papeže Františka na Slovensku, ocitoval pasáž z bible a rovněž sdělil, že Zeman udělil prezidentskou milost. Mluvčí prezidenta také v úterý večer vyzýval lidi, aby v říjnových sněmovních volbách volili hnutí ANO.

Ovčáčka za jeho mlčení ohledně zdravotního stavu prezidenta zkritizovali například šéf lidovců Marian Jurečka, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekatová Adamová či předseda Přísahy Robert Šlachta.

Šéf ODS Petr Fiala se kritiky Hradu zdržel a pouze Zemanovi popřál brzké uzdravení. Předseda SPD Tomio Okamura zase zájem některých politiků o informace ohledně zdravotního stavu prezidenta označil za hyenismus.

Obavy o Zemanovo zdraví se dostaly i za hranice České republiky. Zprávu o úterní hospitalizaci převzaly například deníky z Polska, Ruska, Velké Británie, Turecka, Číny i z Latinské Ameriky.

Miloš Zeman by měl být v nemocnici nejméně do pátku. O důvodech hospitalizace nic neřekla ani mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Tagy: