reklama

Ovčáček na Twitteru cituje bibli a zmiňuje prezidentskou milost. O stavu Zemana mlčí

Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček nereaguje na dotazy médií ohledně úterní hospitalizace hlavy státu. Na Twitteru je však Ovčáček aktivní. Okomentoval návštěvu papeže Františka na Slovensku, ocitoval pasáž z bible a rovněž sdělil, že Zeman udělil prezidentskou milost.

reklama

Miloš Zeman skončil v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde podle posledních informací bude nejméně do pátku. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na dotazy CNN Prima NEWS týkající se zdravotního stavu prezidenta nereagoval. Místo toho sdílí na svém twitterovém účtu náboženské citáty.

„Hlasitě jsem volal k Hospodinu, a vyslyšel mě ze své svaté hory. Klidně jsem ulehl a usnul. Probudil jsem se, protože mi Hospodin pomáhá. Nezaleknu se ani tisíců, kteří mě obkličují,“ napsal Ovčáček na Twitter krátce poté, co Zeman dorazil na invalidním vozíku do nemocnice v doprovodu své manželky Ivany.

Ještě předtím Ovčáček komentoval návštěvu papeže Františka na Slovensku: „Jak vzácné je slovo papeže Františka na Slovensku. Přivezl s sebou jedinou hodnotu: laskavost. Ne politiku. Ne konzervativní nebo liberální. Přivezl s sebou Slovo.“

Mluvčího tak mnoho lidí na sociálních sítích kritizuje za to, že se konkrétně nevyjádřil ke zdravotnímu stavu prezidenta, ale na jiné výroky přitom čas má. „Mohl by ses chvilku přestat projevovat, jak ten klerik z The Exorcist (americký hororový film, pozn. red.) a spíš se vyjádřit k hospitalizaci pana prezidenta?“ ptal se jeden z komentujících.

Ovčáček později přidal ještě další tweet, kde Zemana sice přímo zmínil, ale k jeho zdravotnímu stavu se nevyjádřil. „Prezident republiky Miloš Zeman dne 14. září 2021 cestou milosti rozhodl o zastavení trestního stíhání a o prominutí podmíněného trestu,“ uvedl mluvčí.

Podle informací ČTK dostal milost těžce chronicky nemocný muž, který je stíhán za zločin krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Prezident mu také prominul půlroční podmíněný trest, který dostal za ohrožení pod vlivem návykové látky.

V nemocnici je i Václav Klaus

V Ústřední vojenské nemocnici byl během víkendu hospitalizován i exprezident Václav Klaus. „Mohu potvrdit, že pan prezident měl o víkendu problémy s vysokým tlakem a na doporučení lékařů byl hospitalizován v ÚVN,“ řekl v úterý Právu mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Klaus měl strávit v nemocnici dvě noci. V pondělí odpoledne jej lékaři propustili do domácího léčení. O jeho zdraví však měli nadále obavy, proto měl bývalý prezident podstoupit další vyšetření a do nemocnice se v úterý znovu vrátil.

Flegr: Hospodin to už nevydržel

K hospitalizaci Zemana a Klause se mimo jiné vyjádřil evoluční biolog Jaroslav Flegr. Zmíněním Boha si částečně vystřelil z tweetu Jiřího Ovčáčka: „Hospodin to už nevydržel a rázně vstupuje do předvolebního klání. Václav Klaus byl hospitalizován ve vojenské nemocnici o víkendu, Miloš Zeman v úterý. Pane Babiš, co vy na to?“

O poznání pozitivnější komentář napsal na Twitter prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, který měl během covidové krize s Flegrem výrazné názorové neshody. Zemanovi i Klausovi podržel palce, aby zdravotní komplikace přečkali a také jim popřál mnoho zdraví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jurečka ze svého výroku o sňatcích homosexuálů couvá. U kolegů tvrdě narazil
Volby 2021

Jurečka ze svého výroku o sňatcích homosexuálů couvá. U kolegů tvrdě narazil

Lidovecký předseda Marian Jurečka rozvířil mediální vody svým výrokem, že by si neuměl představit účast KDU-ČSL v nové vládě, pokud by kabinet odsouhlasil manželství pro všechny. Ostatní lídři koalice Spolu poukazují na to, že otázka manželství pro všechny musí zůstat na rozhodnutí jednotlivých poslanců, a zdůrazňují, že jsou letošní volby především o jiných tématech. Sám Jurečka ze svého výroku couvá.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise
Cestování

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové
Volby 2021

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Hrdina, který překonal rakovinu, i dopingový lump. Cyklista Armstrong slaví 50 let

Nejprve byl vedle Eddieho Merckxe považován za možná nejlepšího cyklistu všech dob. Hned sedmkrát vyhrál nejslavnější závod Tour de France, ke statusu hrdiny a nezdolného bojovníka mu dopomáhalo, že ještě před největšími úspěchy dokázal překonat rakovinu varlat. Jeho renomé však utrpělo definitivní zásah ve chvíli, kdy přišel s dopingovým „coming outem“. Lance Armstrong slaví 18. září 50 let.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Choupenitch: Jsem průkopník, bořím mantinely. Gratulace mě netankují, zájem dětí ano

Šermířské kluby v Česku jsou pod náporem nových zájemců, potřebují další trenéry. Hrdý na tento fakt může být Alexander Choupenitch, jehož bronzová medaile z olympijských her v Tokiu posloužila jako nejlepší možná vábnička. „Po covidovém roce už třeba některé děti chtěly se šermem končit, teď do něj mají velkou chuť,“ těší 27letého fleretistu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama