reklama

Ovčáček na Twitteru cituje bibli a zmiňuje prezidentskou milost. O stavu Zemana mlčí

Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček nereaguje na dotazy médií ohledně úterní hospitalizace hlavy státu. Na Twitteru je však Ovčáček aktivní. Okomentoval návštěvu papeže Františka na Slovensku, ocitoval pasáž z bible a rovněž sdělil, že Zeman udělil prezidentskou milost.

reklama

Miloš Zeman skončil v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde podle posledních informací bude nejméně do pátku. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na dotazy CNN Prima NEWS týkající se zdravotního stavu prezidenta nereagoval. Místo toho sdílí na svém twitterovém účtu náboženské citáty.

„Hlasitě jsem volal k Hospodinu, a vyslyšel mě ze své svaté hory. Klidně jsem ulehl a usnul. Probudil jsem se, protože mi Hospodin pomáhá. Nezaleknu se ani tisíců, kteří mě obkličují,“ napsal Ovčáček na Twitter krátce poté, co Zeman dorazil na invalidním vozíku do nemocnice v doprovodu své manželky Ivany.

Ještě předtím Ovčáček komentoval návštěvu papeže Františka na Slovensku: „Jak vzácné je slovo papeže Františka na Slovensku. Přivezl s sebou jedinou hodnotu: laskavost. Ne politiku. Ne konzervativní nebo liberální. Přivezl s sebou Slovo.“

Mluvčího tak mnoho lidí na sociálních sítích kritizuje za to, že se konkrétně nevyjádřil ke zdravotnímu stavu prezidenta, ale na jiné výroky přitom čas má. „Mohl by ses chvilku přestat projevovat, jak ten klerik z The Exorcist (americký hororový film, pozn. red.) a spíš se vyjádřit k hospitalizaci pana prezidenta?“ ptal se jeden z komentujících.

Ovčáček později přidal ještě další tweet, kde Zemana sice přímo zmínil, ale k jeho zdravotnímu stavu se nevyjádřil. „Prezident republiky Miloš Zeman dne 14. září 2021 cestou milosti rozhodl o zastavení trestního stíhání a o prominutí podmíněného trestu,“ uvedl mluvčí.

Podle informací ČTK dostal milost těžce chronicky nemocný muž, který je stíhán za zločin krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Prezident mu také prominul půlroční podmíněný trest, který dostal za ohrožení pod vlivem návykové látky.

V nemocnici je i Václav Klaus

V Ústřední vojenské nemocnici byl během víkendu hospitalizován i exprezident Václav Klaus. „Mohu potvrdit, že pan prezident měl o víkendu problémy s vysokým tlakem a na doporučení lékařů byl hospitalizován v ÚVN,“ řekl v úterý Právu mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Klaus měl strávit v nemocnici dvě noci. V pondělí odpoledne jej lékaři propustili do domácího léčení. O jeho zdraví však měli nadále obavy, proto měl bývalý prezident podstoupit další vyšetření a do nemocnice se v úterý znovu vrátil.

Flegr: Hospodin to už nevydržel

K hospitalizaci Zemana a Klause se mimo jiné vyjádřil evoluční biolog Jaroslav Flegr. Zmíněním Boha si částečně vystřelil z tweetu Jiřího Ovčáčka: „Hospodin to už nevydržel a rázně vstupuje do předvolebního klání. Václav Klaus byl hospitalizován ve vojenské nemocnici o víkendu, Miloš Zeman v úterý. Pane Babiš, co vy na to?“

O poznání pozitivnější komentář napsal na Twitter prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, který měl během covidové krize s Flegrem výrazné názorové neshody. Zemanovi i Klausovi podržel palce, aby zdravotní komplikace přečkali a také jim popřál mnoho zdraví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama