Balšínek o protestech zemědělců: Nic zásadního nezmění, provozu v Praze dokonce pomohly

Šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek

K věci (50)

Pondělní protest zemědělců minimálně upozorní na některé problémy, které jsou spojené s byrokracií v Evropské unii, a získá mediální pozornost. Že by se ale něco zásadního změnilo, šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek nepředpokládá. Uvedl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Balšínek upozornil, že protestuje jen poměrně úzká skupina lidí, velké zemědělské svazy se od akce distancovaly. „A vypadá to, že nepřijelo ani tisíc traktorů, jak se původně očekávalo,“ poznamenal.

ČTĚTE TAKÉ: Hádka plná emocí ve studiu. Zemědělství jde do kopru, křičel Havlíček. Výborný reagoval ostře

Vyzdvihl i zvládnutou dopravní situaci v Praze, která je prý na uspokojivé úrovni. „Praha je dokonce průjezdná tak, jak už dlouho nebyla,“ uvedl.

Termín „mnoho povyku pro nic“  pro tuto situaci prý užívat nechce, ale protesty rozhodně nehodnotí jako silné. „Vůbec se to nedá srovnat s tím, jakou mají podobu ve Francii, nebo jaké byly teď nedávno v Německu či v Holandsku. To se s tím nedá opravdu srovnat, ta podpora je tady skutečně malá,“ podotkl.

Ke zmírnění podmínek Green Dealu ale podle šéfredaktora dojde, nebude to však zásluhou českých zemědělců. „Ten tlak skutečně vytvoří buď farmáři v Německu, nebo ve Francii,“ dodal.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Svatá válka proti Babišovi likviduje ostatní, nařkl vládu Havlíček. Výborný mu útok vrátil

Tagy:
Německo Francie demonstrace protest Nizozemsko K věci zemědělci Praha byrokracie Dalibor Balšínek Green Deal Ministerstvo zemědělství České republiky zemědělství