reklama

Bary a restaurace v Praze možná budou muset znovu zavřít po 23. hodině

Pokud se situace ohledně šíření koronaviru v Praze nezačne zlepšovat, bary a restaurace v hlavním městě budou zřejmě muset zavírat ve 23 hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum Roman Prymula.

reklama

„Na rozdíl od obchodů a obchodních center jsou rizikem bary. Pokud se ta situace nezačne zlepšovat, měli bychom omezit otevírací dobu barů a restaurací například do 23 hodin,“ řekl CNN Prima NEWS Prymula. Podniky musely v jedenáct večer zavírat i na jaře, začátkem léta se opatření uvolnila.

K tématu

„Bude záležet na semaforu. Pokud se začneme pohybovat ve vyšších číslech, tak budeme velmi vážně uvažovat o tom, aby se omezila tato otevírací doba,“ zdůraznil Prymula. Jeho slova platí pro Prahu, která na semaforu zoranžověla.

Česká republika naopak podle něj nepřistoupí k podobnému kroku jako Maďarsko a neuzavře své hranice. „Na uzavírání hranic se určitě nechystáme,“ prohlásil epidemiolog. Podle něj může nastat problém, že jednotlivé státy například zavedou kontroly na hranicích.

Děti do školy zatím bez roušek

Prymula také v rozhovoru vysvětlil, proč děti v Praze nebudou muset nosit ve školách roušky, i když je hlavní město na semaforu v oranžové barvě.

„Každý si vztahuje tu oranžovou barvu k povinnosti roušek, ale tak to není. V té oranžové je bodová škála 4 až 7 – podle rizika. Roušky jsou až od bodů 6 a 7, tam Praha zatím není. Myslím si, že do začátku školního roku se to doporučení nezmění. Bude záležet na ředitelích jednotlivých školských zařízení,“ uvedl Prymula.

K tématu

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

Fotbal

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Odmítl hrát za Spartu, ačkoliv mu běžela smlouva. Fotbalista Martin Hašek se dostal s pražským klubem do války, která se v pátek dočkala částečného rozuzlení. 25letý záložník musí klubu zaplatit necelých 22 milionů korun. Tak to určil Sbor rozhodců FAČR. Verdikt se nelíbí otci hráče, Martinu Haškovi staršímu, jenž stále doufá, že dojde ke zvratu. „Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ tvrdí.

reklama
Pan nejmladší. Klenot Fati se trefil i v El Clásicu, Barcelona ale na Real nestačila
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama