Bary a restaurace v Praze možná budou muset znovu zavřít po 23. hodině

Pokud se situace ohledně šíření koronaviru v Praze nezačne zlepšovat, bary a restaurace v hlavním městě budou zřejmě muset zavírat ve 23 hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum Roman Prymula.

„Na rozdíl od obchodů a obchodních center jsou rizikem bary. Pokud se ta situace nezačne zlepšovat, měli bychom omezit otevírací dobu barů a restaurací například do 23 hodin,“ řekl CNN Prima NEWS Prymula. Podniky musely v jedenáct večer zavírat i na jaře, začátkem léta se opatření uvolnila.

„Bude záležet na semaforu. Pokud se začneme pohybovat ve vyšších číslech, tak budeme velmi vážně uvažovat o tom, aby se omezila tato otevírací doba,“ zdůraznil Prymula. Jeho slova platí pro Prahu, která na semaforu zoranžověla.

Česká republika naopak podle něj nepřistoupí k podobnému kroku jako Maďarsko a neuzavře své hranice. „Na uzavírání hranic se určitě nechystáme,“ prohlásil epidemiolog. Podle něj může nastat problém, že jednotlivé státy například zavedou kontroly na hranicích.

Děti do školy zatím bez roušek

Prymula také v rozhovoru vysvětlil, proč děti v Praze nebudou muset nosit ve školách roušky, i když je hlavní město na semaforu v oranžové barvě.

„Každý si vztahuje tu oranžovou barvu k povinnosti roušek, ale tak to není. V té oranžové je bodová škála 4 až 7 – podle rizika. Roušky jsou až od bodů 6 a 7, tam Praha zatím není. Myslím si, že do začátku školního roku se to doporučení nezmění. Bude záležet na ředitelích jednotlivých školských zařízení,“ uvedl Prymula.

Tagy: