reklama

Bary a restaurace v Praze možná budou muset znovu zavřít po 23. hodině

Pokud se situace ohledně šíření koronaviru v Praze nezačne zlepšovat, bary a restaurace v hlavním městě budou zřejmě muset zavírat ve 23 hodin. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum Roman Prymula.

reklama

„Na rozdíl od obchodů a obchodních center jsou rizikem bary. Pokud se ta situace nezačne zlepšovat, měli bychom omezit otevírací dobu barů a restaurací například do 23 hodin,“ řekl CNN Prima NEWS Prymula. Podniky musely v jedenáct večer zavírat i na jaře, začátkem léta se opatření uvolnila.

K tématu

„Bude záležet na semaforu. Pokud se začneme pohybovat ve vyšších číslech, tak budeme velmi vážně uvažovat o tom, aby se omezila tato otevírací doba,“ zdůraznil Prymula. Jeho slova platí pro Prahu, která na semaforu zoranžověla.

Česká republika naopak podle něj nepřistoupí k podobnému kroku jako Maďarsko a neuzavře své hranice. „Na uzavírání hranic se určitě nechystáme,“ prohlásil epidemiolog. Podle něj může nastat problém, že jednotlivé státy například zavedou kontroly na hranicích.

Děti do školy zatím bez roušek

Prymula také v rozhovoru vysvětlil, proč děti v Praze nebudou muset nosit ve školách roušky, i když je hlavní město na semaforu v oranžové barvě.

„Každý si vztahuje tu oranžovou barvu k povinnosti roušek, ale tak to není. V té oranžové je bodová škála 4 až 7 – podle rizika. Roušky jsou až od bodů 6 a 7, tam Praha zatím není. Myslím si, že do začátku školního roku se to doporučení nezmění. Bude záležet na ředitelích jednotlivých školských zařízení,“ uvedl Prymula.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama