Bendig si útok objednal a zaplatil, vyplývá ze závěrů policie. Není to pravda, hájí se zpěvák

Jan Bendig v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS

Jan Bendig o kauze mouka

Zpěvák Jan Bendig měl za útok moukou, ke kterému došlo na Českém slavíkovi, zaplatit, vyplývá z usnesení policie, které má CNN Prima NEWS k dispozici. Bendig to však v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS odmítl s tím, že v ničem takovém nemá prsty. Dodal, že bude dál bojovat za svou pravdu.

Policie má ohledně celé kauzy jasno – byla domluvená. Policejní usnesení přineslo řadu důkazů shromážděných na základě výpisu účtu, výpisu hovorů i kamerových záznamů.

ČTĚTE TAKÉ: Čeští zpěváci a herci za totality vydělávali miliony. Největší žně měli v Sovětském svazu

„Ze zaslaného výpisu z bankovního účtu jsou mimo jiné patrné následující transakce, kdy (začerněné místo) byl proveden vklad na účet bankomatem,“ stojí v usnesení. „Tyto vklady se shodují s výpovědí (začerněné místo), kterou učinil do úředního záznamu o podaném vysvětlení podle § 158 odst. 6 trestního řádu,“ píše se dále.

V usnesení je také vypsáno hned několik telefonních spojení, ke kterým došlo mezi útočníkem a někým ze strany zpěváka. Zda se jednalo přímo o Bendiga, není jasné. „Já o ničem takovém nevím. Já jsem s ním v kontaktu nebyl,“ popřel zpěvák jakýkoliv kontakt v pořadu Nový den.

„Mě udivuje, co dokáže jeden pytlík mouky. Stále si stojím za tím, co říkám. Více se k tomu už nechci vyjadřovat,“ dodal.

„Při trestněprávním posuzování této konkrétní prověřované věci, s přihlédnutím k provedeným výslechům osob, provedeného šetření ve věci, vyhodnocení zaslaných informací podléhajících bankovnímu tajemství, vyhodnocení informací o uskutečněném telekomunikačním provozu, dospěl policejní orgán 1. OET k závěru, že v tomto konkrétním skutku se nejedná o výtržnost,“ uvedla policie k případu útočníka s tím, že muž čin provedl po vzájemné domluvě s (začerněné místo) a s předchozím souhlasem zpěváka.

„Budu bojovat za mou pravdu a dělat pro to maximum,“ sdělil ještě Bendig a připustil, že pokutu, která mu bude stanovena, s největší pravděpodobností uhradí. „Co jiného mi zbývá, že?“ dodal.

Útok se odehrál loni v listopadu

K incidentu došlo loni 24. listopadu před předáváním cen Český slavík 2023. Bendig ve svém stříbrném třpytivém obleku, připomínajícím bohatě zdobené brnění, pózoval před Forem Karlín pro fotografy, když se k němu zezadu přiblížil muž v červené bundě. Ten následně z nákupní tašky vytáhl sáček polohrubé mouky, jehož obsah zpěvákovi vysypal na hlavu. Údajně měl také zařvat hanlivou urážku „Cikáne!“.

Podle psycholožky Laury Janáčkové mohla za celou událostí stát touha po zvýšení popularity. „Myslím, že mu to může skutečně uškodit. Byla to špatně zvolená reklama, protože se týká rasistického podtextu a v mnohých lidech to může vyvolat vztek, že někdo využívá vážné téma na to, aby se zviditelnil,“ popsala Janáčková pro CNN Prima NEWS.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Leoš Mareš exkluzivně popsal dojmy z prvního koncertu turné. Proč se před fanoušky svlékl?

Tagy:
policie pokuta kauza Nový den zpěvák Jan Bendig Český slavík mouka Showtime správní řízení