CNN Prima News Benito Mussolini

Benito Mussolini

Výpis příspěvků ke štítku „Benito Mussolini“

Peksa: Moc v ODS drží špatní lidé. Mají podobné cíle jako SPD, jen Okamura v jiném balení

Nemyslím si, že je ODS čiré zlo, jsem ale přesvědčen, že v té straně drží moc špatní lidé. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti), který koaličního partnera často kritizuje kvůli některým konzervativnějším postojům. ODS podle Peksy v určitých ohledech prosazuje velmi podobné ideové cíle jako SPD. Europoslanec se rovněž rozpovídal o současné situaci v Itálii, kde od roku 2022 vládne premiérka Giorgia Meloniová.

Nejhorší diktátoři a jejich románky. Kdo byly ženy, které okouzlily Hitlera či Mussoliniho?

Adolf Hitler a Benito Mussolini – nechvalně proslulí diktátoři našich dějin, kteří měli na svědomí nespočet nevinných životů. Zatímco jejich režimy rozvracely rodiny a odlučovaly milence, oni si užívali výhod a pohodlí, které jim jejich postavení umožňovalo. Jejich společnou slabostí byly ženy, kdo patřil mezi milenky těchto mocných mužů a co měly společného?

GLOSA: Mussolini v sukni, či nová Thatcherová? Rázná premiérka Meloniová se vymyká nálepkám

Proč se v Česku skoro nemluví o rázných projevech, které Giorgia Meloniová přednáší v italském parlamentu? I když se videa s konzervativní italskou premiérkou často masivně šíří po internetu, stejně se nehodí do krámu téměř nikomu z české politické scény. Pro skupinu, která bývá označována jako „chcimíři“ či korektněji „zastánci konce vojenské podpory Kyjeva“, je Meloniová moc proukrajinská. Mlčí ale i progresivisté. Meloniovou totiž stále vnímají jako Mussoliniho v sukni. Tuto podivnou šedou zónu lze v jinak chirurgicky rozdělené globální společnosti považovat za jistou senzaci.

Dvojí tvář italské vlády. Chce masivně podpořit Ukrajinu, dohání ji ale fašistická minulost

Čerstvě jmenovaná italská premiérka Giorgia Meloniová vyjádřila výraznou podporu Ukrajině, které chce i přes námitky vládních kolegů v čele s bývalým předsedou vlády Silviem Berlusconim poslat ještě více vojenského materiálu. Její stranu – Bratři Itálie – však i nadále stíhají problémy s fašistickou minulostí. Politička naposledy schytala kritiku za jmenování jednoho ze svých spolustraníků na nižší vládní pozici, přestože do médií unikla jeho fotografie s páskou, na které má nacistický hákový kříž.

Řád bílého lva získal od Masaryka také Mussolini. Za socialismu zase Che Guevara či Kaddáfí

Prezident Miloš Zeman se chystá v pátek rozdat státní vyznamenání. Nejvyšší Řád bílého lva přitom v minulosti získala i řada diktátorů či dalších osob, které historie hodnotí velmi problematicky. Předávání cen komunistickým pohlavárům z celého světa nebylo v době socialismu takovým překvapením, ale zajímavé je, že ve 20. letech předal Tomáš Garrigue Masaryk nejvyšší státní vyznamenání například také Benitu Mussolinimu, který se již v té době hlásil k politickým vraždám a v Itálii tvrdě likvidoval jakoukoliv demokratickou opozici.

Volby v Itálii? Nastupuje fašismus s lidskou tváří, řekla Gregorová. Obavy Pirátů mírní ODS

Nedělní předčasné volby v Itálii vyhrál pravicový blok v čele se stranou Bratři Itálie. Její šéfka Giorgia Meloniová tak dostane šanci sestavit vládu. Někteří evropští politici se obávají o italskou demokracii. Například europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ideologii Bratrů Itálie označila za „fašismus s lidskou tváří“. Obavy Pirátů na české scéně mírní především jejich koaliční partneři z ODS.

Italové splnili přání Orbánovi, Kreml cítí šanci. Zablokuje Meloniová ruské sankce?

Od mezinárodně uznávaného a mezi Italy nezvykle populárního premiéra Maria Draghiho ke zřejmě nejpravicovější premiérce od dob fašistického vůdce Benita Mussoliniho. Zatímco Evropská unie vzhlíží k novému kabinetu v Itálii s obavami, protože bude euroskeptický, ruce si mne maďarský premiér Viktor Orbán. Ten v pravděpodobné premiérce Giorgii Meloniové vidí spojence proti pokračování ruských sankcí. Svou šanci vycítil i Kreml, který okamžitě nahodil „udičku“ směr Řím.

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Držel orla a přidal fašistický pozdrav. Lazio vyhodilo klubového sokolníka

Většina fotbalových klubů má nějakého maskota. Nejčastěji nějakou stylizovanou postavu, za kterou se převléká muž nebo žena. V italském Laziu se vymykají standardům a mají reálného maskota – samici orla bělohlavého se jménem Olympia. A tu měl při zápasech dlouhé roky na starosti sokolník Juan Bernabè. Už nemá, protože byl natočen, jak při zápase dělá fašistické gesto a pořvává přezdívku nechvalně proslulého diktátora Benita Mussoliniho.