CNN Prima News benzínová pumpa

benzínová pumpa

Výpis příspěvků ke štítku „benzínová pumpa“

Vládu nepřekvapují jen Starostové, řekl Bek. Zmínil, kdy koaliční partneři zaskočili STAN

Vzájemné překvapování nemá nastávat na žádné straně. Starostové byli velmi zaskočeni akvizicí benzínových pump. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to řekl šéf resortu školství Mikuláš Bek (STAN). Ten mimo jiné vysvětloval nedávnou koaliční roztržku, kterou vyvolal ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) zřízením funkce zmocněnce pro přijetí eura. Podle Beka však během středečního jednání kabinetu žádné napětí znát nebylo.

Babiš kritizuje ceny paliv, draze ale natankujete i na jeho pumpě. Proč nejde příkladem?

Andrej Babiš a jeho hnutí ANO je největším kritikem současných vysokých cen na pumpách. Paradoxně ale i sám Babiš srze svěřenské fondy a v nich „zaparkovanou“ společnost Imoba jednu benzínovou pumpu vlastní, a to přímo v jeho domovských Průhonicích. Ani ta ale nešla nijak dramaticky s cenami dolů, aby tak třeba tlačila na konkurenci nebo šla příkladem. Na benzínu i naftě tak vydělává stejně jako všechny ostatní společnosti.

Praděd i děd Václava Havla žili v hornické kolonii v Ostravě, našel se jejich dům

Kde žili ostravští předci prezidenta Václava Havla, se dlouho nevědělo. Až deset let po jeho smrti (18. prosince 2011) historici místo přesně lokalizovali. Praděd Čeněk Vavrečka i jeho syn Hugo Vavrečka obývali dům v hornické kolonii Hranečník, tento havířský domek byl ovšem v roce 1985 zbourán. Nahradila ho benzinová pumpa, na které tento týden reportér CNN Prima NEWS potkal někdejší kuchařku rodiny Havlů. Samotný Václav Havel by zřejmě takovou náhodu komentoval: „To jsou paradoxy, pane Vaněk.“

Krize ve Velké Británii. Na pumpách došly pohonné hmoty, Londýn zvažuje povolání armády

Až 90 procent čerpacích stanic ve velkých britských městech nemá palivo, napsala dnes agentura Reuters. Krizi v dodavatelských řetězcích, kterou způsobil nedostatek řidičů nákladních aut, umocnilo panické nakupování do zásoby. Za nedostatkem řidičů stojí více faktorů, včetně pandemie COVID-19 a odchodu Británie z Evropské unie. Důsledkem jsou výpadky v dodávkách různého zboží, včetně pohonných hmot nebo potravin pro supermarkety.

Narkoman terorizoval sousedy i obsluhu čerpací stanice. Policie je na něj krátká

Muž závislý na pervitinu terorizuje své sousedy a nyní zaútočil i na personál nedaleké čerpací stanice. Jan H. se dvakrát po sobě vrátil na OMW v Plzni v ulici U Prazdroje. Vyděšená pokladní se před ním zamkla. Strážníci muže dvakrát ze stanice vykázali a incidenty řeší jako porušení krizových opatření a podezření z přestupku. O případu informoval deník Krimi Plzeň.

Češi vzali v neděli benzínky útokem. Nakupovali alkohol, cigarety i květiny

Čerpací stanice v Česku zaznamenaly v neděli zvýšený zájem o nepalivové zboží, poptávka po některých výrobcích vzrostla o desítky procent. Důvodem bylo rozhodnutí vlády uzavřít poslední den v týdnu kvůli šíření koronaviru maloobchodní provozovny. Část zákazníků se tak přesunula na benzinové pumpy, které podobně jako například lékárny mají ze zákazu výjimku. Lidé kupovali alkohol, cigarety i květiny, vyplývá vyjádření většiny provozovatelů čerpacích stanic. Prodejci tvrdí, že byli na zájem připraveni a nezaznamenali žádné problémy.