V sobotu se mírně ochladí, v neděli opět udeří tropy. Bouřky se vrátí zkraje týdne

Děti v teplém počasí

Po mohutných bouřkách a vydatných deštích nás čeká poklidný víkend. V sobotu se oproti minulým dnům mírně ochladí, neděle ale opět nabídne tropických 30 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu, který pro následující dny zatím nevydal žádnou výstrahu.

Jasno až polojasno, v Čechách k ránu ojediněle mlhy a na Moravě a ve Slezsku zpočátku většinou oblačno až zataženo. Sobota nabídne oproti posledním dnům umírněné počasí. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 °C, na horách kolem 17 °C. V Čechách má vát slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný severní až severovýchodní o rychlosti 2 až 6 m/s.

Tlaková výše bude postupovat ze střední Evropy nad Pobaltí a bude slábnout.

Během noci na neděli k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu. Bude ale jasno až polojasno, ráno opět s ojedinělými mlhami. Nejnižší teploty klesnou až k 10 °C. Oteplení se začne projevovat v neděli. Nejvyšší denní teploty budou opět atakovat 27 až 31 °C, obloha má být podle meteorologů jasná až polojasná.

V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno, postupně začne od západu přibývat oblačnost. Bude zataženo a místy se také objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 25 až 29 °C.

V úterý bude oblačno až polojasno a zejména během dne místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 17 až 13 °C, během dne teploměry naměří 23 až 27 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Už od středy se mírně ochladí. Bude oblačno až polojasno, ojediněle se objeví přeháňky nebo bouřky. Noční teploty klesnou na 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 19 až 14 °C.

Tagy: